Vše o plovoucích vinylových podlahách Fatra RS-CLICK

Jak udělat, Jak na to
01.06.2022

Máte rádi přírodu? Tak to určitě propadnete kouzlu českých vinylových podlah Fatra RS-CLIC, které jsou k nerozeznání od pravého dřeva. Za rozumné peníze si tak můžete dát na podlahu borovici, habr, dub, topol nebo si vybrat z mnoha dalších nadčasových dekorů. Plovoucí vinylové podlahy z této kolekce si zákazníci v poslední době oblíbili i pro extrémně dlouhou životnost a nenáročnou pokládku bez lepení.

7 hlavních výhod vinylové podlahy Fatra RS-CLICK

Některé výhody vinylových podlah z této kolekce jsme už „nakousli“ v úvodu, ale tím výčet rozhodně nekončí. Pro plovoucí vinylovou podlahu Fatra RS-CLICK se stabilní HDF deskou je charakteristická:

 1. Vysoká odolnost. Bude vám spolehlivě sloužit dlouhá léta. Odolný povrch si bez problémů poradí s kolečkovou židlí, chůzí v podpatcích i s ostrými drápky domácích zvířátek.
 2. Snadná pokládka. Jednotlivé dílce do sebe stačí jednoduše zaklapnout a nepoužívá se dokonce ani lepidlo, takže instalaci hravě zvládne i úplný začátečník bez zkušeností.
 3. Dokonalý vzhled. Na výběr máte obrovské množství přírodních dekorů. Chcete tmavší jasan písečný, nebo radši světlejší topol bílý? Z oblíbené kolekce si vybere každý.
 4. Jednoduchá údržba a čištění. Speciální povrchová úprava vám usnadní uklízení. Podlahu stačí lehce vytřít mopem a už se zase bude blýskat jako zrcadlo. Drobků a dalších nečistot se snadno zbavíte i vysavačem.
 5. Výborná zvuková izolace. Pokud už nechcete poslouchat hlasité dupání, pořiďte si vinylovou podlahu Fatra RS-CLICK. Korková vrstva se postará o dokonalé odhlučnění.
 6. Vysoký uživatelský komfort. Po vinylových podlahách z kolekce RS-CLICK se výborně chodí. Pomáhá tomu i protiskluzový povrch, který efektivně brání nechtěnému uklouznutí. Ještě větší pohodlí vám zajistí podlahové topení.
 7. Přívětivá cena. Oproti podlaze z masivu je vinylová podlaha click cenově dostupnější. Přitom běžným pohledem rozdíl v podlahách nepoznáte.

Kromě toho vás určitě potěší i záruka na dlouhých 10 let, která znamená, že je český výrobce o kvalitě plovoucí vinylové podlahy click doopravdy přesvědčený.

Vinylová podlaha

Kde všude můžete podlahu instalovat?

Plovoucí vinylová podlaha Fatra RS-CLICK má třídu zátěže 23-32-41. Bude vám tedy spolehlivě sloužit v:

 • domácnostech
 • komerčních prostorech
 • kancelářích
 • školách a školkách
 • a dalších interiérech

Do mnoha prostor se navíc hodí mnohem více než koberec. A to má hned několik důvodů. Jak už bylo řečeno, vinylová podlaha se velice snadno čistí, takže bude stále reprezentativní. Kromě toho se vinylová podlaha click vyznačuje i barevnou stálostí. Koberec vám časem vybledne, ale vinyl bude vypadat pořád skvěle.

Ke specifikaci vinylové podlahy Fatra je vhodné ještě dodat, že plošná hmotnost odpovídá hodnotě 9 300 g/m².

Pokládku zvládne i začátečník

Montáž vinylové podlahy Fatra RS-CLICK se provádí na PE fólii, která slouží jako parozábrana a zároveň i kluzná podložka. Jednotlivé dílce se do sebe pouze zacvakávají pomocí zámkového spoje. Je to v podstatě hodně podobné skládání puzzle. Nepoužívá se žádné lepidlo a po podlaze můžete bez obav chodit ihned po montáži.

Jak už asi správně tušíte, instalace není složitá, takže si s ní určitě hravě poradíte. Pokud si ale na pokládku opravdu nevěříte, kontaktujte společnost Plancher specializující se na prodej a pokládku vinylových podlah už více než 15 let, takže se můžete spolehnout, že budete s výsledkem na 100 % spokojení. A budete to mít navíc kompletně bez starostí.

Náš tip: Seznamte se také s kolekcí vinylových podlah FatraClicks