Německé manuály s přehledem (a bez překladače!)

Jak udělat, Jak na to
26.06.2019

Němčina. Jazyk velkých básníků, který je všude kolem nás, no, doslova s námi sousedí! Zejména studenti navštěvující pomaturitní studium němčiny na naší jazykovce PELICAN v Brně by o tom mohli vyprávět. S němčinou se totiž potýkají hned 4 hodiny denně každý všední den v týdnu!

Když se řekne němčina…

… každému z nás se asociuje rozlehlé Německo. Dobré pivo, vyhlášený October fest, Berlín a auta BMW či Opel. Nicméně, ze zkušeností našich studentů navštěvujících kurzy němčiny víme, že je tady ještě jedna typická událost, která se s němčinou spoustě lidem ihned spojí.

A to je snaha sestavit / postavit / vyrobit cokoliv podle německých manuálů, jelikož spousta výrobků, které v naší republice je dovezena právě z Německa (případně třeba taky Lichtenštejnska, Belgie, Švýcarska či Nizozemí, kde je němčina taktéž úředním jazykem!).

Kurzy němčiny
Kurzy němčiny 

Jak si poradit s německým manuálem?

V první řadě je třeba říct, že není třeba házet flintu (ani zakoupený výrobek) do žita ihned, jakmile zjistíš, že český návod není přiložen. A to ani v případě, že se Ti doteď firemní kurzy němčiny vyhýbaly obloukem a německy neumíš vlastně ani pozdravit.

V případě, že se s německým manuálem tváří v tvář setkáš, se Ti totiž nabízí hned několik možností (krom té odeslat výrobek s peprným komentáře zpět do své rodné země).

Tak za prvé.  Ve svém okolí najdeš určitě minimálně několik (dobře, minimálně jednoho) člověka, který němčinu zvládá alespoň na takové úrovni, aby základní body z návodu uměl přeložit a poradit Ti, který knoflík zmáčknout v jaké fázi a do jaké části přibít který hřebík.

Zejména u mladší generace je obvyklé, že kromě angličtiny měli za svých studijních let povinné už taky jazykové kurzy němčiny.

V případě že se Ti němečtí kamarádi skutečně vyhnuli obloukem, zkus zajít do nějakého obchodu, specializujícího se na podobné výrobky právě tomu, se kterým si moc nevíš rady.

Ona je v samotném výsledku ta instalace stejně vždy podobná, no, a když ne a zmáčknou špatný knoflík… tak to budou oni, kdo zmáčkl špatný knoflík! A co si budeme povídat. Nikdo nechce být ten, kdo zmáčkl špatný knoflík.

 

Kurzy němčiny Brno

Kurzy němčiny Brno

 

Jakožto jazyková škola, kde je výuka němčiny na denním talíři, bychom tohle vůbec neměli říkat. Ale když bude opravdu nejhůř, poradí Ti nějaký chytrý internetový překladač. Ale pšt, tohle jsme nikdy neříkali! Protože, co je vůbec ta nejlepší možnost?

Jazykové kurzy němčiny prakticky s PELICANEM

… díky kterým Tě už žádný manuál nepřekvapí! Jak je totiž známo, v našich kurzech se na jazyky vrháme velmi praktickým způsobem. Naši lektoři kombinují metody TBL a CLIL, které jednoduše – propojují výuku určitého předmětu s jazykovým vzděláváním. Jsou tedy zaměřené velmi prakticky, lektoři v kurzech používají pomůcky a materiály z každodenního života, jakou jsou právě třeba návody k použití!

Co si budeme povídat, ono totiž vědět, jak sestavit skříň, se v praktickém životě mnohdy hodí daleko víc, než umět zpaměti všechny gramatické tabulky dohromady! Tak v kurzu na viděnou?

PELICAN
s