Čeká vás malování bytu?

Jak udělat, Jak na to
13.05.2019

Tyto 4 barvy jsou momentálně trendy

Pohled na prázdné zdi je poněkud smutný. Bílá sice je barvou čistoty a dokáže interiér opticky zvětšit, ale když je jí přespříliš, nepůsobí dobře. Přidejte proto svému domovu na barevnosti, bude se vám v něm lépe bydlet. V případě následujících barev chybu určitě neuděláte. Inspirujte se posledními trendy a oblečte interiér do nového kabátku!

Lískový oříšek

Jak v interiéru navodit teplou a příjemnou atmosféru? Jednoduše – vsaďte na krémové odstíny lískového oříšku. Jednotlivé tóny vám umožní plynule regulovat světlo a vytvořit zdání, že je prostor mnohem větší a vzdušnější. Barva lískového oříšku navíc z módy hned tak nevyjde a není důvod k obavám, že jí budete muset v rámci příštího malování bytu nahradit. A téměř jistě si bude rozumět se stávajícím nábytkem – není problém ji sladit s takřka jakoukoliv barvou.

Fialovošedá

Šedá je klasika, která nikdy neomrzí. A kdyby přece jen, vždy se dá vyladit tak, aby odpovídala současným trendům. Fialovošedá je teplejší, genderově neutrálnější a veselejší. Vytváří vskutku nevšední atmosféru, a navíc je nadčasová. Malování interiéru barvami s takovým charakterem je radost!

 

Malování a výběr barev
Malování a výběr barev - tyto 4 barvy jsou momentálně trendy  

Tmavě zelená

Oficiální název momentálně nejoblíbenějšího odstínu tmavě zelené barvy je „night watch“ - česky „noční hlídka“. Evokuje botanickou svěžest a léčivou sílu přírody. Uhrane vás, ale dejte si na ní pozor: má tendenci opticky zmenšovat prosto, a proto se hodí spíše do prostornějších místností.

Hořčice

Hledáte alternativu ke zlaté? Právě jste ji našli. Barva hořčice je ideální pro bohaté fokální akcenty a stejně dobře vypadá i na exponovaných místech, jako jsou sádrokartonové podhledy. Každopádně nezapomeňte na známé moudro – méně je někdy více. V případě horčicové to určitě platí.s