8 klíčových výhod a vlastností vinylu RIGID

Jak udělat, Jak na to
18.02.2022

Chcete si pořídit do své domácnosti, kanceláře a dalších prostor opravdu kvalitní podlahovou krytinu? Máme pro vás tip na vylepšenou verzi umělých vinylových podlah. Seznamte se s SPC RIGID vinylem. Jedná se o podlahy, které se od běžného vinylu liší především mimořádně odolnou vrstvou jádra.

SPC jádro tvoří prášek z přírodního kamene, PVC pryskyřice a speciální stabilizátory. Díky této moderní hmotě má vinylová podlaha RIGID velmi husté jádro, což krytině dodává vynikající odolnost a pevnost.

Pokud se chcete podívat na RIGID vinyl osobně, stavte se ve vzorkovně společnosti Plancher v Praze. Teď už se ale zaměříme na hlavní výhody a vlastnosti.

Ideální pro podlahové vytápění

Běžné lepené vinylové LVT dílce mohou mít maximální povrchovou teplotu pouze 27 °C. Kameninové jádro RIGID vinylu můžete bez obav rozehřát až na 45 °C, proto se dokonale hodí pro tradiční podlahové vytápění, vodní i elektrické.

Vysoká odolnost vůči teplu

RIGID vinyl dokáže velice dobře snášet teplotní výkyvy. Patří mezi krytiny, kterým nevadí pokládka ani v oblasti francouzských oken, kde obvykle hrozí přehřátí a následná deformace kvůli přímému slunečnímu svitu. Pokud chcete spolehlivou podlahu s nadstandardní odolností vůči vysokým povrchovým teplotám, SPC RIGID vinyl pro vás bude správnou volbou.

Výhody vinylové podlahy

Úžasná rozměrová stálost

Bez přehánění musíme konstatovat, že tvarová stálost SPC RIGID vinylu je doslova bezkonkurenční. Při kolísání teplot nedochází k roztahování lamel, protože při výrobě vinylových podlah RIGID se nepoužívají žádná změkčovadla, která by způsobovala nežádoucí elasticitu.

Stabilní zámkové spoje

Chcete na podlaze vinyl, ale nelíbí se vám velké dilatační spáry? Zvolte SPC RIGID vinyl. Při správné a kvalitní pokládce do sebe pevné zámkové spoje dokonale zapadnou, takže se podlaha neposune ani nerozdělí. Do domácností se často pokládá úplně bez dilatačních spár, protože tuhá SPC deska RIGID vinylu si hravě poradí i s vyššími vibracemi.

Pokládka a renovace

Při pokládce a renovaci zámkové vinylové podlahy RIGID vás určitě potěší, že stabilní nosná deska SPC dokáže velice efektivně vyrovnat drobné nerovnosti. Vinyl RIGID má zároveň poměrně nízkou montážní výšku, takže vám nic nebrání v rychlé instalaci přímo na starou dlažbu, parkety, PVC a některé další podlahové krytiny. Ušetříte si tak spoustu času a nervů, které byste normálně ztratili při odstraňování původní podlahové krytiny. V případě pokládky je vždy lepší obrátit se na zkušeného podlaháře.

Bez aklimatizace

„Hlavně nechte vinylové dílce aspoň 24 hodin odpočinout v místě pokládky, než začnete s instalací.“ Podobné doporučení uslyšíte při nákupu běžných LVT dílců, protože materiál se musí takzvaně aklimatizovat. RIGID vinyl má ale unikátní vlastnosti a složení, takže na nic čekat nemusíte. Přivezete si ho z obchodu a můžete se ihned pustit do pokládky.

Nadstandardní odolnost proti vlhku

Vinylová podlaha RIGID je 100% vodotěsná a voděodolná, proto se může instalovat i do koupelen, kuchyní, vstupních hal a dalších místností s vysokou vlhkostí. Nosná SPC deska je díky specifickému složení proti vlhkosti zcela imunní. Za žádných okolností tak vlhkost nezpůsobí zhoršení funkčních vlastností tohoto moderního vinylu.

Krytina bez škodlivých látek

Ve vnitřních prostorech obvykle trávíte poměrně velkou část dne. Proto se určitě vyplatí pořádně zaměřit na složení konkrétních materiálů, které si do domácnosti dáváte. Pouze tak budete žít v dokonale zdravém prostředí. Právě RIGID vinyl se řadí mezi zdravotně nezávadné a dokonale bezpečné podlahové krytiny. Skládá se převážně z vysoce kvalitního vápence a PVC pryskyřice. Rozhodně neobsahuje žádné škodlivé benzeny, formaldehydy, těžké kovy a ftaláty.

Nechte se inspirovat také kolekcí českých vinylových podlaha Fatra Click. Inspirace zde.s