Přihnojování pokojových rostlin

Napsal/a:{neznám}
Přidáno:01.03.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Přihnojování pokojových rostlin

0/5
   ( 0 hlasů)
Admin 23.června 2016 napsal:

Pokojové květiny musíme pravidelně přihnojovat, protože rostlina v květináči rychle vyčerpá zásobu živin z půdy. Časté a přílišné hnojení, zejména dusíkem, však vyvolává příliš bujný růst zelených částí a květina pak nekvete. Musíme proto hnojit přesně podle návodu. Nejvýhodnější doba pro hnojení je po západu slunce. Rostliny hnojíme na jaře a v létě, opatrně poléváme pouze obvod květináče, aby se hnojivý roztok nedostal přímo na květinu, tedy ani na obvod stonku. Pomocí malé lopatičky nebo ostrou hůlkou, případně i nožem nebo vidličkou musíme půdu okamžitě nakypřit.

V zimě rostliny nehnojíme, s výjimkou těch, které právě kvetou. Ty naopak zase nehnojíme v době odpočinku koncem jara a léta. Konkrétně se to týká například klívie nebo bramboříku.

Pokud rostlina z nějakých příčin neroste, mohou hnojiva její stav jen zhoršit, protože slabé, a možná i zahnívající kořeny nejsou schopny se s nadbytkem výživy vypořádat. Rostlinu proto vyjmeme z květináče a po náležitém ošetření, popřípadě úpravě kořenů, ji přesadíme.

Poradit: