Poraďte mi nějaké stylové pokojové rostliny, třeba i japonského stylu.

Napsal/a:Karolína
Přidáno:23.08.2016
Počet odpovědí:3 odpovědí


Rady pro: Poraďte mi nějaké stylové pokojové rostliny, třeba i japonského stylu.

0/5
   ( 0 hlasů)
Ján 23.srpna 2016 napsal:
Zkuste třeba takové KOKEDAMY, ty pocházejí z Japonska, kde je jejich výroba tradiční technikou. Základem je mechová koule, uvnitř které se skrývá substrát. Ten se míchá podle druhu pěstované rostliny, díky mechovému obalu substrát drží pohromadě. Navíc se mechem dosáhne dobrého vlhkého prostředí pro rostlinu. Kokedamy se umisťují na misku či talířek. Mechová koule je prostě krásná v každém interiéru a podtrhuje krásu zvolené rostliny.
Saša 23.srpna 2016 napsal:
Kokedamy se dají zavěsit i do prostoru. U nás se hodně pěstují typické pokojové rostliny, kterým mechový obal zajistí nový vzhled. Můžete tak ale pěstovat i zakrslé borovičky nebo jiné stromky. Kokedamy se snadno zalévají - odstátou nebo převařenou vodou, protože mech nesnáší chlór - celý mechový obal se ponoří do nádoby s vodou a podrží pod hladinou. Až z něj přestanou vystupovat bublinky, tak se vyndá a nechá okapat. Zalévejte rostliny tak často, jak daný druh potřebuje a uvidíte jak se jim bude dařit.
Zuzana 23.srpna 2016 napsal:
Efektivní je i tzv. LUCKY BAMBOO. Ve skutečnosti jde o Dracaenu sanderianu, která pochází z Japonska. Pro růst jí stačí jen voda, kterou byste měli každých 14 dní vyměňovat. Nejčastěji ji naleznete v malovaných talířkách připomínajících čínský porcelán. Do těch je nejlepší rostlinku upevnit pomocí štěrku a dekorativních kamínků.

Poradit: