Kterými rostlinami vytvořit zajímavou dekoraci, zátiší?

Napsal/a:Nataša
Přidáno:23.08.2016
Počet odpovědí:5 odpovědí


Rady pro: Kterými rostlinami vytvořit zajímavou dekoraci, zátiší?

0/5
   ( 0 hlasů)
Luděk 23.srpna 2016 napsal:
Třeba sukulenty nepatří jen na skalku Vaší zahrádky, ale v barevných květináčích Vám rozzáří jakýkoli pokoj. V interiéru vytvoří netradiční dekoraci, skvěle jim to sluší i v netradičních nádobách. Nebojte se je zasadit do starého šálku, rozbitého talíře nebo konvičky. Můžete jich dát i víc do jedné nádoby, nejlépe nějaké nízké a široké. Péče o ně je vcelku snadná - nepřelévat a obstarejte jim vzdušnější substrát s pískem. Druhů je spousta, já mám nejraději netřesk a nechrastec.
Váša 23.srpna 2016 napsal:
Zajímavá je ALOE VERA, která dodá prostoru vzdušnost a eleganci. A opravdu funguje jako čistička vzduchu, protože ke svému životu potřebuje velké množství oxidu uhličitého (který vydechujeme). Není zas tak náročná na pěstování - nemá ráda vlhkost, průvan a nedostatek světla.
Pája 23.srpna 2016 napsal:
Prostorově výraznější jsou staré dobré palmy. Nepodceňujte jejich kouzlo a pokud máte doma trochu volného místa, palmy budou tou správnou volbou. Ve vysokých květináčích vypadají skvěle a dodají prostoru na útulnosti. Různé druhy mají i různé listy, stačí si jen vybrat.
Sandra 23.srpna 2016 napsal:
Rozhodně MASOŽRAVKAMI! Divím se, že to tady někdo už nezmínil!!! Je jich strašně druhů a dají se kombinovat třeba ve velkých skleněných nádobách nebo závěsných. Exotika a zajímavé je jejich krmení - můžete jim občas ulovit ňákou tu mouchu. Láčkovky, rosnatky, mucholapky...
Amanda 25.srpna 2016 napsal:
Ze sukulentů vytvoříte zajímavé vertikální zahrádky = tzv. obrazy ze sukulentů. Sežeňte si dřevěnou krabičku (od vína nebo čajů), kovovou síť či pletivo, zeminu a sazenice. Řízky sukulentů necháme několik dní zaschnout a poté vysazujeme do krabice, kterou jsme naplnili zeminou vhodnou pro suchomilné rostliny a kaktusy. Zalijeme zaéminu a necháme sednout. Rostlinné řízky sázíme přes síť do zeminy. Výsadbu uložíme na chladné, světlé místo a první týden po výsadbě nezaléváme. Poté pravidelně, ale mírně. Rostliny zakoření po cca 10 týdnech, a tak nastala doba, kdy můžete obraz zavěsit na stěnu. Volíme místo s ranním osluněním nebo filtrovaným světlem. Zaléváme po 7-10 dnech, tak, že obraz sejmeme ze stěny, zalejeme a znovu zavěsíme.

Poradit: