Jakým chybám se vyhnout při pěstování pokojových rostlin?

Napsal/a:Sisi
Přidáno:08.08.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Jakým chybám se vyhnout při pěstování pokojových rostlin?

0/5
   ( 0 hlasů)
Janek 8.srpna 2016 napsal:

Jak předcházet zbytečným chybám při pěstování pokojových rostlin:

1)Přehnojení: nehnojte pokojové rostliny příliš často, stačí 1x měsíčně zředěným tekutým hnojivem. Nezapomínejte, nehnojíme proto, aby rostla, ale kvůli tomu, že roste.

2)Přelívání: u zalévání platí, že méně znamená více. Snad nejvíce pokojových rostlin zahyne v důsledku nadměrné zálivky. Je-li povrch půdy suchý, neznamená to ještě, že je potřeba zalévat. Svrchní vrstva půdy totiž v bytě vyschne velice rychle.

3)Málo světla: dosáhnout správného osvětlení je v městských bytech opravdu obtížné. Nejlepším způsobem, jak se se světlem v bytech vypořádat, je pěstovat rostliny pod zářivkou, která vydává světlo všech vlnových délek. Kvetoucí pokojové rostliny se bez světla neobejdou, a proto jim vyhraďte místa na osluněných oknech. Rostliny ozdobné listem dávají většinou před slunečními paprsky přednost nepřímému osvětlení. V přítmí chodeb však přesto přežije málokterá z nich.

4)Správná vlhkost: vhodná vlhkost vzduchu je pro rostliny nesmírně důležitá. Ve většině bytů je v zimě díky vytápění příliš sucho. Rostlinám obvykle vyhovuje vlhkost vzduchu mezi 50--60 procenty.

5)Příliš horko: ve většině bytů je tepleji, než je pro pěstování rostlin vhodné. Chladnější místnost bývá pro rostliny lepší než příliš teplá. Rostliny také potřebují, aby vzduch neustále cirkuloval, dokonce i když je v místnosti chladno. Nikdy je však přímo nevystavujte studenému průvanu nebo naopak horku sálajícímu z radiátorů. Nezapomínejte, že rostliny nejsou jako lidé nebo zvířata. Nemohou odmítnout potravu, kterou jim nabídnete, ani se sebrat a odejít na příhodnější místo.

Poradit: