Šrucha má velké listy? A jak roste?

Napsal/a:Pavlína
Přidáno:22.07.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Šrucha má velké listy? A jak roste?

0/5
   ( 0 hlasů)
Karel 22.července 2016 napsal:

Šrucha (Talinum paniculatum; též Portulaca paniculata) je zahradní klenot, který má voskově lesklé zelené listy a spoustu růžových květů, které se otevírají vždy odpoledne. Šrucha dorůstá asi O,5 m výšky a dobře se hodí do lemů a na skalky. Snáší extrémní horka a dobře se aklimatizuje.

Šrucha velkokvětá (Portulaca grand i flora) je tím nejkrásnějším porostem na velmi suchá místa. Šrucha velkokvětá je blízkou příbuznou tzv. portuláku, šruchy zelené. Roste a prospívá na horkých, suchých místech s mělkou půdou, kde se nedaří žádné jiné rostlině, a je
nepostradatelnou ozdobou zahrad v přímořských oblastech. Šrucha je plazivá rostlina, dorůstající pouhých 2-3 cm. K věty jsou červené, fuchsiově zbarvené, oranžové a bílé; kvete od července do října. Pěstování je jednoduché. Když je počasí dostatečně teplé, prostě jen rozsejete semena na povrch uhrabané půdy.
Šrucha zelená, "portulák" (Portulaca oleracea) je vytrvalý plevel. Nevyhazujte ji dokonce ani na kompost, nebo se vám rozšíří po celé zahradě.

Poradit: