Co lze připravit z růží?

Napsal/a:Sofie Ela
Přidáno:10.08.2016
Počet odpovědí:2 odpovědí


Rady pro: Co lze připravit z růží?

0/5
   ( 0 hlasů)
Elin 10.srpna 2016 napsal:

Nasbírejte květy růží (nejlepší jsou divoké nebo staré druhy). Sbírejte, když oschne ranní rosa, ale ještě než začne pálit slunce. Z okvětních plátků byste měli odstranit bílé nebo zelené báze, které jsou hořké. Abyste odstranili nadbytečnou vlhkost, vložte okvětní plátky mezi 2 ubrousky a stiskněte. Glycerin a růžová voda byly mezi dámami v 19. století velice oblíbeny. Díky nim měla řada žen až do pokročilého věku překrásnou pleť. Obliba těchto kosmetických přípravků dnes znovu roste; do své nabídky je zařadila řada špičkových kosmetických firem. Objevují se i reklamy na různé další přípravky, například na takzvané růžové mléko.

Zde je recept:

RŮŽOVÉ MLÉKO NA RUCE

Namočte 7 g kozince na 4-5 dnů do vody.

Smíchejte 64 g glycerinu s 30 g lihu a přidejte přecezený výluh z kozince, 7-15 g růžové vody a 0,5 litru vody.

Pokud je mléko příliš husté, přidejte vodu.

Hugo Oliver 10.srpna 2016 napsal:

Růžový ocet se přidává do teplé vody na oplachování umytých vlasů. Šálek růžového octa použijte do koupele. Pomáhá také při bolestech hlavy: namočte do něj pláténko, které si přikládáte na čelo.

RŮŽOVÝ OCET

0,5 l bílého octa

1 šálek voňavých okvětních plátků

špetka rozmarýny nebo levandule

Povařte ocet a přelijte jím růžové plátky. Přidejte rozmarýnu nebo levanduli. Nádobu pevně uzavřete a nechejte asi 10 dnů odstát. Přeceďte a přelijte do sterilizované lahve. Vařte zásadně v nerezové, smaltované nebo skleněné nádobě a míchejte dřevěnou vařečkou.

Poradit: