Jak uvázat kravatu?

Napsal/a:Marek
Přidáno:20.06.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Jak uvázat kravatu?

0/5
   ( 0 hlasů)
Admin 23.června 2016 napsal:

Existuje mnoho způsobů vázání kravaty. Já zde posílám ten mnou preferovaný. Jak vázat kravatu - Kent

Jak vázat kravatu - uzel Pratt (Kent)

Kravatový uzel Pratt (Kent) je jeden z dalších menších a jednoduchých uzlů podobný jako kravatový uzel Four In Hand. Oproti uzlu Four In Hand má ovšem pravidelnější tvary a není svým vzhledem až tak ležérní. Navíc lépe vynikne jeho trojúhelníkový tvar, který je elegantní. Vázání tohoto uzlu se můžete lehce naučit. Doporučujeme jej používat u kravat se vzory. Tento uzel není často používán ovšem má své určité výhody.

 
Jak vázat kravatu

Použití kravatového uzlu Pratt (Kent)

Kravatový uzel má trojúhelníkový tvar, který je vhodný k uvázání klasických kravat z hrubšího materiálu. U kravat z tenkých materiálů uzel nedoporučujeme, protože by byl uzel velice malý a nevýrazný. Je vhodný k použití u košil s úzkými límečky. Obecně platí, že čím menší uzel, tím užší ktavatový límec.

Uzel Pratt, zvaný taktéž Kent, se váže pouze jedním obalením kolem kravatového uzlu. Díky tomu nevyžaduje hodně materiálu kravaty jako například Windsor Full. Proto je vhodný pro vysoké muže, kteří mají problém s vázáním délky kravaty po opaskovou sponu, jak to uvádí pravidla etikety.  

 

Doporučujeme Vám prohlédnout videonávod, který podrobně znázorňuje vázání kravatového uzlu Pratt (Kent)

Poradit:

s