Co se rozumí pod pojmem řeč těla?

Napsal/a:Odina
Přidáno:04.07.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Co se rozumí pod pojmem řeč těla?

0/5
   ( 0 hlasů)
Sergej 4.července 2016 napsal:

Když se s někým seznamuješ, pak ho posuzuje tvé podvědomí nejen podle slov, ale i podle způsobu jeho pohybových projevů. Tvoje podvědomí přijímá signály, které on nevědomky vysílá do svého okolí. Určitě znáš dívky, které vstoupí do místnosti a vše se točí kolem nich. Ovládnou scénu ještě dříve, než řeknou jediné slovo. Jejich řeč těla oznamuje: "Podívej se sem, tady jsem já! Mě nikdo jen tak lehce nepřehlédne!" Pokud nechceš být středem pozornosti, je záhodno mít ponětí o několika věcech. Pomohou ti, abys nebyla přehlédnuta jako čekanka v koutě, nebo abys na sebe hloupě neupozorňovala. Při chůzi a i stání měj neustále na paměti, aby ramena byla rovná a aby brada tvořila vodorovnou linii se zemí. Už to zabrání tomu, že budeš upřeně zírat na zem jako nějaký nesmělý zajíček. Když se ti nikdo nemůže podívat do obličeje, ani ho nenapadne tě oslovit. 

Drž chodidla vždy lehce od sebe. To ti pomůže lépe udržovat rovnováhu a budeš působit jistěji. Když jsi nervózní, protože bys chtěla něco říct nebo musíš odpovědět, dej si přesto nejprve trochu na čas, aby ses mohla zhluboka nadechnout a vydechnout. Potom ti to bude určitě lépe myslet.
Kdo má neustále ruce schované v kapsách, dělá kulatá záda nebo má ruce zkřížené na prsou, signalizuje strach a obranu. Pohybuj se uvolněně a ukaž tak, že jsi otevřená a klidná. Když si pohráváš s vlasy, signalizuješ současně, že by ti nevadilo seznámit se s nějakým klukem. Dbej také na to, jak sedíš. Překřížené nohy, založené ruce a do sebe zapletené prsty říkají každému, kdo se o tebe zajímá: "Ruce ode mě! Neoslovuj mě a dej mi pokoj!" Tím to způsobem zůstaneš i na té nejbouřlivější párty úplně sama!

Poradit:

s