Co pomáhá při menstruačních potížích?

Napsal/a:Amanda
Přidáno:01.07.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Co pomáhá při menstruačních potížích?

0/5
   ( 0 hlasů)
Dominika 1.července 2016 napsal:

Protože perioda je věc nanejvýš přirozená, nejlépe bude předejít průvodním jevům nejdříve pomocí přirozených prostředků. Dokud se jedná toliko o přechodné křeče, trochu škubání, špatnou náladu a obecnou nechuť ke všemu, existuje pár účinných domácích prostředků. Proti nepříjemným "bolestem břicha" pomáhá v první řadě teplo. Ohřívací láhev, elektrický polštářek nebo jemná teplá vlněná přikrývka poskytnou dobrou službu. Zavrtej se do rohu pohovky nebo na svou postel a dopřej si více klidu než obvykle, to uvolňuje a dělá dobře. Čím lépe se budeš celkově cítit, tím menší budou vedlejší účinky tvých "dnů". Je také možné, že ti nejlépe pomůže zaběhnout si kolečko nebo teplá koupel. Prostě to vyzkoušej.:-)

Protože část těchto svalových křečí má také psychické příčiny, může ti pomoci i pohodový rozhovor po telefonu s přítelkyní, napínavá knížka nebo odpolední spánek. Také bylinkový čaj přináší úlevu. Kontryhel, listí rybízu, máta nebo tymián jsou například známé tím, že uvolňují křeče. Čaj z meduňky, fenyklu, heřmánku nebo kopřivy může podpořit tvoji menstruaci, která nastupuje jen váhavě.
Kokoška pastuší tobolka nebo řebříček jsou dobré, jestliže velmi silně krvácíš. Účinné bylinkové čaje bys měla kupovat vždy ve specializovaných obchodech (např. v lékárně) a neustále připravovat čerstvé.
Když tvé bolesti neustupují a jsou čím dál tím silnější, měla bys vyhledat radu gynekoložky nebo gynekologa.
Mohou vysvětlit, zda se jedná o tělesné příčiny a pomoci ti správnými léky.
Ostatně je pozoruhodné, že dívky, které jsou samy se sebou spokojené a své tělo akceptují takové, jaké je, o hodně méně častěji trpí menstruačními potížemi než jiné. Výjimky samozřejmě potvrzují pravidlo.:-)

Poradit:

s