Nesnáším, když se mě někdo dotýká! Co s tím?

Napsal/a:Ada
Přidáno:30.06.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Nesnáším, když se mě někdo dotýká! Co s tím?

0/5
   ( 0 hlasů)
Gustav 30.června 2016 napsal:

Protože už nejsi malá holčička, která zčásti proto, že je dobře vychovaná, a z druhé části vynervovaně snášela, když ji někdo mačkal jako plyšové zvířátko. Začínáš chápat, že tvé tělo je něco víc než jen předmět, že si musíš začít zvykat na pocit uvědomování si svého těla, a proto je zcela tvým právem vytvořit si určitý odstup. Jako pozdrav strýčkovi, který přijde na návštěvu, nebo tátovu kamarádovi, stačí stisk ruky. Proč by sis ty měla nechat líbit nějaké důvěrnosti, které si tvoje maminka nechce nechat líbit a energicky si je vyprošuje. Nikdo z dospělých nemá právo vnucovat ti své doteky, pokud to nechceš. Tvé tělo patří jen a jen tobě. To platí i o osahávání v tlačenicích v autobuse nebo na školním dvoře. Pokud tě někdo obejme a stiskne proti tvé vůli, nebo dokonce se tě dotkne na prsou nebo na zadečku, jedná se o sexuální obtěžování, které se na rozdíl od dotěrnosti stává trestným činem. Oč dříve se naučíš se bránit, o to lépe.

Smutná statistická čísla dokládají, že asi 70% žen je na svém pracovišti sexuálně obtěžováno. Proto není určitě na škodu, když se naučíš bránit tak brzy, jak je to jen možné.
Proč ne například v kurzu sebeobrany? Někdy se stává, že je dívka odkázána dohonit chytrostí a triky to, v čem ji muži předbíhají silou.

Poradit:

s