Co je to vlastně opravdová krása?

Napsal/a:Ofélie
Přidáno:07.07.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Co je to vlastně opravdová krása?

0/5
   ( 0 hlasů)
Miroslava 7.července 2016 napsal:

Básník Christian Morgenstern říká, že: "Pěkné je všechno, nač se s láskou pohlíží." Tímto výrokem odkryl tajemství náhledu na krásu. Škoda, že jen málo dívek se umí mít rádo. Jsi i ty sobě samé svou nejzapřísáhlejší nepřítelkyní? Jsi i ty ta nemilosrdná kritička, která si každý den sama sobě před zrcadlem vytýká, jak je tlustá, jak má silné boky, dlouhý nos a příliš malé oči, přesvědčuje se, že musí hned shodit nebo přibrat, že vypadá nemožně, že vůbec není o co stát a že ji nikdo nemá rád? Tento negativní postoj ke svému tělu máme my ženy již staletí. V dobách, kdy ještě žena platila za "nečistou", protože měla své dny, nahlíželo se na ni obecně jako na méněcennějšího tvora než na muže. Povinností ženy bylo přivést na svět děti, sloužit muži a být zticha. V posledních 100 letech, ale především v posledních 30, jsme sice my ženy dohnaly ztracený čas, ale úplně osvobozeny od starých myšlenkových schémat nejsme. Jinak bychom si totiž nenechaly od mužů diktovat ideály krásy, kterých stejně dosáhne jedna žena z desetitisíců. Prostě to znamená: ideál je genetická výjimka a všechno ostatní lze považovat za normální.

Vnímání toho, co je ideální a co ne, se beztak hodně měnilo. Žádný slavný sochař z řeckých Atén nebo starého Říma by nikdy do mramoru nevytesal jako bohyni krásy tak štíhlou dívku, jakou je např. Claudia Schifferová nebo Naomi Campbellová.

Správně chápaná krása dívky je taková, která žije sama se sebou v harmonii, jedno zda je silná nebo štíhlá, malá nebo velká. Pečuje o sebe, protože jí to dělá radost, protože se jí líbí, když může vyzdvihnout své přednosti, a protože je natolik chytrá, aby věděla, jak zastřít své případné nedostatky. Pěstuje si svůj osobitý styl a vkus a nepřipustí, aby ji muži, časopisy, filmy nebo módní trendy k něčemu nutily.

Poradit:

s