Vyberte si sedačku, která vám sedne

Jak udělat, Jak na to
05.02.2020

Dejte jednou pro vždy sbohem nepohodlnému sezení jak na trní. Moderní sedačky nemusí stát mnoho, ale i za málo peněz nabízejí luxusní komfort. Prozradíme vám, jakou si pořídit domů.

S příchodem nové dekády se malinko mění preference v trendech zařizování domácnosti. Obývacím pokojům módních guru budou vévodit především rozkládací sedací soupravy. Nahrává tomu postupné zdražování vlastního bydlení, které se projevuje na poklesu průměrné rozlohy bytu či domu, který si lidé pořizují.

Aby ušetřili místo, volí proto univerzální nábytek. Rozkládací sedačka je jasnou volbou pro všechno, kdo rád nechá doma přespat blízké, kdykoliv je to potřeba. Ideální variantou rozkládací sedačky vhodné pro přespání je pak sedačka s látkovým potahem. Látka je příjemná na dotyk, a to i citlivějších částí těla, jako je například tvář nebo krk. Proto se na přespání hodí nejlépe.

Až budete vybírat barvu, volte jemné světlé odstíny šedé, krémovou, nebo dokonce čistě bílou. Neutrální barvy se skvěle kombinují s ostatním nábytkem a doplňky místnosti.

 

Nová sedací souprava - nová sedačka

Posviťte si na novou sedačku

Protože základem příjemného pocitu v pokoji je dostatek světla, hrají světlé tóny potahů prim. K tomu ale můžete ještě pomoct kvalitním světlem do obýváku. Určitě si vyberete některý z umně vyvedených modelů designových mistrů konstruktérů. A je jedno, jestli fandíte střídmému pragmatismu, nebo naopak vyhledáváte provokativní barokní zdobnost.

Pokročilejší variantou je práce s kontrastem světla a stínu. Můžete tak v pokoji nechat vyniknout místa, která jsou z vašeho pohledu důležitá, zatímco ostatní necháte utlumená ve stínu. K tomu se skvěle hodí bodová LED světla. Mrkněte na ně a rozdělte si světelnými kužely obývák na zóny.

Další skvělé tipy na to, jak zařídit obývák najdete také v tomto článku. Tak ať vám nová sedačka sedne a užíváte si světlé zítřky plné pohodlí.

 

Závěsný lustr designový bodovýs