Vinylová podlaha na zem i stěny

Jak udělat, Jak na to
21.10.2020

Že se vinylové podlahy objevují v našich domácnostech čím dál více je jasná věc. Jsou oblíbenou podlahovou krytinou pro obýváky, ložnice, pracovny i kuchyně. Využít skvělé vlastnosti vinylové podlahy můžete ale i v koupelnách, a to jak na zemi, tak na stěnách.

Proč zvolit zrovna vinylovou podlahu

Když přemýšlíte nad tím, jakou podlahu chcete do bytu nebo do domu, nemusíte se omezovat jen na klasiku v podobě laminátu, PVC, dřeva nebo keramiky. Všechny tyto materiály mají své výhody, ale vinyl jich má mnohem více.

Bezesporu největším plusem vinylových podlah je jejich mimořádná odolnost, kterou zajišťuje nášlapná vrstva a doplňuje konstrukce podlahy. Podle tloušťky nášlapné vrstvy si můžete vybrat vinylovou podlahu pro mírně, středně nebo vysoce zatěžovaný interiér (vhodné i pro komerční prostory, kanceláře, prodejny a další).

Dobrou zprávou je i to, že si můžete vybrat způsob pokládky. Vinylové podlahy jsou dostupné jak ve vinylových rolích určených k celoplošnému lepení nebo k pokládce na volno (pozor, jen u menších místností), tak ve formě vinylových dílců. Ty se mohou pokládat plovoucím způsobem pomocí zámkového spoje, přilepit k podkladu nebo volně položit. Pro zvýšení tepelného komfortu se dá pod vinylovou podlahu položit i podlahové topení. Případně můžete volit vinyl s korkovou podložkou, která zaručí tepelný komfort při došlapu bosou nohou i bez podlahového vytápění.

Ve vinylové podlaze získáte krytinu, která je příjemná na došlap, je měkká, voděodolná, neklouže a chůze po ní je tichá. Díky vysoké odolnosti proti mechanickému poškození se nemusíte bát, že by se podlaha brzy poničila. Na vinylové podlaze můžete chodit v podpatcích, šoupat židlemi, hrát si s dětmi i řádit s domácími mazlíčky.

V rámci údržby vinylovou podlahu jednoduše zametete, vyluxujete nebo maximálně přetřete vlhkým mopem. Nic víc není potřeba. Plusem je i nepřeberné množství dekorů a barev. Chcete dřevo, kámen, beton nebo imitaci dlažby? Nic není problém. Vinyl se zkrátka přizpůsobí každé domácnosti.

 

Vinylová podlaha

Jak to, že se dá vinylová podlaha položit do koupelny

Protože je vinyl voděodolný, je výborným adeptem na instalaci do míst, kde se vyskytuje vlhko, což jsou kuchyně a koupelny. V kuchyni si už své místo vydobyl, ale v koupelnách se s ním stále ještě moc nepočítá, což je chyba.

Keramická dlažba je na dotek velmi studená a v koupelnách se často musí pokládat podlahové topení, aby bylo možné v ní fungovat. Vinyl toto nepotřebuje. Už sám o sobě je na dotek hřejivý, takže až vylezete ze sprchy, nebude vás studit do nohou. Samozřejmě můžete podlahové topení instalovat i pod vinylovou podlahu a mít nohy v dokonalém teple.

Do koupelny můžete položit jak lepenou vinylovou podlahu, tak plovoucí vinylovou podlahu. U té si dejte jen pozor na to, aby měla voděodolný zámkový spoj i jádro. A protože určitě chcete sladit koupelnu od podlahy po strop, nebojte se instalovat vinylovou podlahu i na stěny.

 

Vinylová podlaha

 

Například systém MAPEI pro lepení vinylových podlah na stěny získal ocenění Grand Prix a představuje tak prověřené řešení. Systém obsahuje kompletní vybavení – vyrovnávací stěrku, lepidlo, spárovačku i konečný nátěr pro ochranu s protiskluzovými vlastnostmi. Vaše koupelna může mít kompletní krásný a praktický kabátek z vinylu a vy budete spokojeni, protože vás nebude nic studit, nebudou vás zlobit zanesené spáry, a navíc bude koupelna krásná na pohled.

Zjistěte, jaký dekor vinylové podlahy by slušel právě vaší koupelně. Na stránkách ceskypodlahar.cz si vybere každý.s