Stěhování zcela na míru

Jak udělat, Jak na to
30.03.2020

Stěhování zcela v naší režii

Abychom přežili stěhování, musíme si také vše dobře naplánovat. Jinak bychom se potýkali se zbytečnými problémy, které by byly doplněny stresem, zmatkem a nervozitou. Stěhování přitom nemusí nutně být noční můra. Jde přece o nový začátek a vykročit bychom měli pravou nohou. Lidé se stěhují z nejrůznějších důvodů, můžeme se stěhovat například z důvodu nového zaměstnání, za rodinou nebo jen proto, že potřebujeme změnu a chceme z města na venkov.

Správná příprava je velké plus

Pokud bychom měli začít s přípravou, určitě je dobré si třeba veškeré činnosti spojené se stěhováním sepsat do deníku a postupně si je můžeme odškrtávat. Budeme tak mít kontrolu nad tím, co máme již hotovo a co nás ještě čeká. Musíme také zařídit spoustu formalit. Jde například o odhlášení energií, plynu, odhlášení dětí ze školy a následně je znovu přihlásit v novém bydlišti, informovat svého lékaře, pediatra, zubaře a podobně. Jako poslední věc bychom si měli ještě jednou prověřit, že naše nová nájemní smlouva k novému bytu je platná. Bylo by velmi nemilé zjištění, že nájemní smlouva k novému bytu je neplatná nebo se vyskytly jiné problémy, včetně toho, že bychom prakticky neměli kam složit hlavu.

 

Stěhování na míru - Praha, BrnoStěhování na míru - Praha i Brno

Stěhováni jsou chlapící na pravém místě

Co se týká služeb, tak na trhu se setkáváme s mnoha stěhovacími firmami, které nabízejí právě tyto služby spojené se stěhováním. Jejich práce je naložit, vynést, vyložit a také zabalit a podobně. Disponují velikými a prostornými vozy, mají dodávky plachtové i skříňové, jako pomocníci jim slouží stěhovací háky nebo popruhy a samozřejmě mají dostatek zkušeností. Určitě je také u spolehlivých firem zvykem, že se technik takové firmy přijde osobně podívat na místo, které je potřeba přestěhovat a zhodnotí celou situaci, tedy kolik je potřeba pracovníků na stěhování, jak velký vůz bude potřeba, kolik tohle všechno zabere času a podobně. Nakonec můžeme zjistit cenovou nabídku.

Stěhování na míru

 V poslední době se stále častěji setkáváme se službami na míru. Nemusí jít jen o stavbu sauny na míru, ale může jít právě i o stěhování na míru. Tady si obě strany předají nejen informace, které musejí všem vyhovovat, ale nakonec i klíče id obou nemovitostí nebo bytů. Vše pak záleží na pracovnících stěhovací firmy, kteří poskytují v tomto případě své služby od A - Z.

Přestěhováni vlastním úsilím

Jistě se dá přestěhovat do nového bydliště i svépomocí. Máme nad vším kontrolu a je potřeba se postarat o plynulý chod celé akce. Ovšem měli bychom požádat pár svých přátel, kteří by byli ochotní si o víkendu tak trochu zacvičit, protože stěhování je poněkud fyzicky náročné. Také musíme zajistit správný a velký vůz nebo pokud máme malý byteček plachtovou dodávku. Jestliže nemáme takový vůz k dispozici, můžeme si jej zapůjčit v autopůjčovně. Tady nám jistě ochotně poradí, jaké auto bude vhodné.

 

Stěhování zařídíme za vás

Pojištění, balení a to ostatní

Samozřejmě musíme vše dobře zabalit. Vhodným obalovým materiálem jsou klasické banánové bedny, které mají vhodný rozměr.  Výborné jsou i plastové boxy pro spolehlivé přenášení křehkých předmětů. Firmy jsou také náležitě pojištění třeba proti odcizení nebo poškození majetku. Je třeba ale také upozornit pracovníky stěhovací společnosti na to, že máme starožitný nábytek nebo cennou sbírku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 s