Recyklace a granulace plastů

Jak udělat, Jak na to
03.06.2020

Sběrem a tříděním plastů přispíváme nejen k výrobě nových produktů, ale také k ochraně životního prostředí. Plastový odpad je pro ekologii velikou zátěží a EF Recycling s.r.o. je zde pro to, aby problém s PET lahvemi a dalšími plastovými odpady řešil.

Rozpad PET lahví je více jak 100let.

Společnost EF Recycling s. r. o. je specialistou v oblasti sběru, třídění a recyklace plastů a plastových produktů (nejen PET lahví). Sídlí na Smržovce - Jablonec nad Nisou, a mimo to, se také zabývá výkupem, tříděním a granulací plastového odpadu. Dále vykupujeme železné i neželezné kovy, spolupracujeme s přímými zpracovateli kovového odpadu.


Jak naše recyklace plastových odpadů probíhá? EF Recycling vykoupí veškerý plastový odpad, který manuálně roztřídíme. Dále materiál drtíme nebo regranulujeme, dle požadavků zákazníka a vytváříme tzv. regranulát.


Recyklace plastů - plastový regranulát

Plastový regranulát se díky svým vlastnostem stává vstupem pro další výrobu. Je nejen ekologický - šetří životní prostředí ale také ekonomický - šetří firemní náklady. Tento regranulát se dá vyrobit jak z tvrdého plastového odpadu tak měkčeného PVC nebo dalších plastových produktů jako PET lahve apod.


Plastový granulát najde využití ve výrobě plastových produktů, které se následně mohou pyšnit nálepkou „vyrobeno z recyklovaného materiálu". Tyto produkty se mohou opět recyklovat. Výhodou je nízká cena vstupního materiálu a možnost výběru z mnoha barevných variant, které se dají téměr libovolně kombinovat.

 

Recyklace plastového odpadu

Recyklace plastového odpadu - EF Recycling s.r.o.

EF Recycling s.r.o., poradce v odkadkovém hospodářství

EF Recycling s.r.o. se zabývá také poradenskou činností v oblasti odpadového hospodářství. Jsme schopni zajistit komplexní servis i u ostatních nebezpečných odpadů. Umíme zavádění systémů řízení - jestliže chcete zavádět systém ochrany životního prostředí, pak vám může EF Recycling s.r.o. nabídnout hned několik služeb

  • úvodní přezkoumání (audit)
  • zpracování, zavedení a rozšíření dokumentace systému
  • provedení interního auditu
  • zajištění certifikace

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně recyklace plastů nebo poradenství v oblastí odpadkového hospodářství nás můžete kontaktovat na webu www.efrecycling.czs