Nový člen rodiny a zase rýma!

Jak udělat, Jak na to
01.09.2020

Narodilo se Vám miminko! Je to největší radost a štěstí, které nás může potkat. A teď nevíte, co všechno si pořídit, co nakoupit, jaké věci nezbytně potřebujete. Na internetu je spousta seznamů a věcí, které budete „nutně“ potřebovat. Ale co je opravdu potřebné?

Jednou z věcí, kterou oceníte a kterou je opravdu vhodné mít doma pro případ nutnosti, je odsávačka hlenů. Vypadá to, jako že to je věc, která není nutná, ale v případě, že miminko dostane rýmu, tak ji velmi oceníte. A jak to tak často bývá, miminko chytne nějakou rýmu v pátek večer a vy nebudete vědět, kde ji co nejrychleji sehnat. Proto je dobré, mít jí doma koupenou již od začátku.

Odsávačka hlenů

Může se zdát, že odsávačka hlenů není nutně potřeba. Ale miminka neumějí smrkat, a pokud chytnou rýmu nebo hodně pláčou, může se jim nosánek ucpat a může to způsobit velké problémy. Rýma, která zůstane v dutinách, může způsobit záněty dutin, středního ucha a další komplikace. Miminko, které má nos plný hlenů, nemůže ani správně pít a tak by mohlo dojít i k tomu, že miminko bude mít hlad a nebude ani v psychické podobě. To se samozřejmě přesune i na vás a budete celá rodina zbytečně vystresovaní a vyčerpaní.

Pokud budete mít odsávačku, můžete rychle a jednoduše pomoci miminku vyčistit nos od hlenů, odsát je a jemu se bude lépe dýchat a rýmy se zbavíte mnohem rychleji.

Pomocí odsávačky hlenů vyčistíte miminku nosánek a hleny nemohou postupovat dále do organismu.

 

Odsávačka hlenů MUKYOdsávačka hlenů MUKY

Jak funguje odsávačka?

Miminku se dá odsávačka, která má speciálně anatomicky tvarovaný nástavec (většinou jsou dodávány ve 2 velikostech pro úplně malá miminka a pak širší pro větší nosánky), do nosu a zapne se. Vysají se hleny, odsávačku vypláchnete a desinfikujete a je hotovo. Není jednodušší způsob, jak ulevit miminku, které má rýmu.

Odsávačky mají většinou přerušované odsávání, aby se nepoškodila sliznice nosu miminka a došlo k co nejjemnějšímu odstranění hlenů. Pokud miminko naučíte na odsávačku a ono zjistí, že mu to pomáhá, jste na nejlepší cestě, jak ho zbavit rýmy a přecházet následným komplikacím. Odsávačku nevyužijete ale jen pro miminka.

 

Nový člen rodiny a zase ta rýma

Druhy odsávaček

Odsávačky jsou v nabídce elektrické, napájené ze sítě, nebo na baterie. Bateriové odsávačky jsou výhodné, protože si je můžete vzít kamkoliv ven a nemusíte řešit, zda máte zrovna připojení k elektřině. Jednoduše pustíte a jste připraveni začít odsávat.

Například bateriová odsávačka hlenů MUKY je vyvinuta pro děti ve věku od 0 do 12 let. Je bezpečná a má jednoduchou konstrukci a nízkou hmotnost. Můžete si ji zabalit kdykoliv kamkoliv.

Elektrické odsávačky jsou větší než bateriové, ale mají většinou více možností a funkcí. U odsávačky Clario basic, která je nejmenší elektrickou odsávačkou na evropském trhu, můžete nastavit sací výkon, má 3 stupně regulace.

Ať už si vyberete odsávačku elektrickou nebo bateriovou, při první rýmě zjistíte její nevyčíslitelnou hodnotu. Buďte připraveni a nebuďte zbytečně ve stresu z „obyčejné rýmy“.s