Mikrovlnná trouba – užitečný pomocník

Jak udělat, Jak na to
18.02.2022

Mikrovlnná trouba by měla mít své místo v každé kuchyni. Přijde vám totiž vhod nejen ve chvíli, kdy budete potřebovat ohřát jídlo. Některé modely umožňují také pokrmy uvařit v páře nebo třeba grilovat. Za pomoci mikrovlnné trouby můžete dokonce připravit i jednoduché a rychlé moučníky. Jaké typy mikrovlnek existují a jaké nabízejí funkce?

Mikrovlnné trouby s mechanickým ovládáním

Co se týče ovládání mikrovlnných trub, máte dvě možnosti. Zvolit můžete troubu s mechanickým, nebo s digitálním ovládáním. Výhodou mechanického ovládání je nižší cena a jednoduché ovládání pomocí otočných knoflíků, které ocení zejména senioři.

Mikrovlnné trouby s digitálním ovládáním

Pokud patříte k příznivcům moderních spotřebičů, pravděpodobně vás osloví mikrovlnné trouby s dotykovým ovládáním.

digitální mikrovlnky

Na co se zaměřit při výběru?

Už jste se rozhodli, zda zvolíte mikrovlnku s digitálním ovládáním, nebo s mechanickým ovládáním? Výborně, nyní je čas věnovat se i dalším parametrům. V potaz byste měli vzít funkce, objem a výkon mikrovlnné trouby.

Funkce

Standardně mikrovlnné trouby nabízejí funkci ohřátí nebo rozmrazení jídla. Některé modely toho však dokážou ještě mnohem více, najdete je pod názvem multifunkční trouba. K oblíbeným funkcím se řadí grilování, pečení, zdravé vaření v páře, funkce kynutí těsta nebo třeba funkce šestý smysl, díky níž mikrovlnka za pomoci čidel vlhkosti a teploty upraví výkon a také optimální dobu ohřívání nebo grilování. Více o funkcích zde

Objem

Na trhu jsou k dostání mikrovlnné trouby s objemem od 15 až po 40 litrů. V případě, že máte málo prostoru a mikrovlnka má sloužit pouze k ohřevu jídla, správnou volbou bude malá mikrovlnná trouba. Pokud chcete mikrovlnnou troubu s více funkcemi, vyberte si některý z větších spotřebičů. Mikrovlnku vybírejte i s ohledem na velikost otočného talíře.

Výkon

Co se týče výkonu, platí, že čím je výkon vyšší, tím bude rychleji jídlo ohřáté. Výkon je vždy udávaný ve W. K běžnému používání postačí výkon okolo 800 W, mikrovlnné trouby s grilem mají obvykle výkon vyšší než 1000 W a multifunkční mikrovlnné trouby, které disponují například vařením v páře, dokonce okolo 2000 W.

Tipy na kvalitní mikrovlnné trouby

Širokou nabídkou kvalitních vestavných i volně stojících mikrovlnných trub se může pochlubit rodinná firma ETD Elektro Příbram (Trhové Dušníky). Pokud hledáte mikrovlnnou troubu, kterou je možné použít jako volně stojící i vestavnou, doporučujeme mikrovlnku Beko MOB20231BG s 8 programy. Velké oblibě se těší i mikrovlnná trouba Beko MOF20110X v provedení nerez, která také nabízí 8 programů.

Tipy na mikrovlnku

Mohlo by Vás zajímat: Přichází revoluce v mytí nádobí aneb Exkluzivní funkce myček Miele z řady G 7000s