Manželské postele - vybíráme ty pravé ořechové

Jak udělat, Jak na to
21.10.2019

Manželské postele - vybíráme ty pravé ořechové!

Výběr manželské postele byste neměli ponechat náhodě. Lidé pořizují v průměru maximálně 2 až 3 manželské postele za celý svůj život. Tento kus nábytku vás tedy bez nadsázky bude doprovázet po značnou část života.

Velmi důležitý nábytek

A pokud mluvíme o čase, který ve své posteli strávíte, nemyslíme pouze výčet let, po které vám správně zvolená postel vydrží. Také v přepočtu na hodiny v ní strávené postel vítězí před ostatním nábytkem. Prospíme totiž téměř třetinu dne.

Proto věnujte výběru správné manželské postele dostatečnou pozornost. Existují různá kritéria, která byste ve výběru měli zohlednit. Nejdůležitějšími z nich jsou rozměr a materiál.

Rozměr manželské postele

Pokud se bavíme o šířce, ideální rozměr je minimálně 180 centimetrů. V takovém případě máte vy i váš partner k dispozici celých 90 centimetrů. Některé ložnice ovšem tuto komfortní šířku nedovolují. Potom zvolte užší postel s šířkou 160 centimetrů. Většina manželských postelí se vyrábí právě ve velikosti 180x200 cm nebo 160x200 cm.

 

Manželská postelManželská postel, jak vybrat?

Dřevo, lamino, čalounění nebo kov?

Jak již zaznělo v titulku, můžete si vybrat tu pravou ořechovou. Dvoulůžkové postele z masivu už patří do vyšší cenové kategorie. Převážně ty, které jsou vyrobeny z tvrdého dřeva. Tedy postele bukové, dubové, jasanové, třešňové nebo právě ony zmíněné ořechové. Za vyšší cenou ovšem hledejte opravdu kvalitní materiál, který vám vydrží bez nadsázky po celý život. Takové postele se vyznačují vysokou odolností, která často vydrží i po více generací.

Dalším typem postele z masivu je postel z měkkého dřeva. Nejčastěji z borovice nebo smrku. Dřevo nabízí krásnou viditelnou kresbu a přírodní materiál je pocitově i designově hřejivý. Manželské postele z měkkého masivu bývají cenově dostupnější.

Moderním řešením jsou dvoulůžka z lamina. Rám postele z lamina se dobře udržuje, nabízí na výběr z mnoha dezénů a skvěle se hodí do moderních interiérů.

Čalouněné manželské postele jsou poslední dobou opět v kurzu. Velmi oblíbené bývá čalounění z pravé kůže nebo textilní koženky.  Součástí čalouněných postelí bývá často také úložný prostor.

Kovové provedení dvoulůžka evokuje eleganci a vzdušnost. Častým prvkem u kovových postelí jsou nohy ze dřeva nebo z lamina.

 

 

 s