Malujeme ložnici

Jak udělat, Jak na to
04.05.2020

Malujeme ložnici

Pro návrh krásné a harmonické ložnice je vhodné mnoho barev. Místnost by měla být příjemná měla by působit oddychově. Malování představuje jedno z nejlevnějších variant renovace nebo jen oživení interiéru.

Jak tedy ložnici vymalovat

Výběr barev závisí na umístění ložnice. K tomu je nutné vzít v úvahu směr oken v místnosti a množství přirozeného světla, které do ní vstupuje. Pokud okna ložnice směřují na západ, pak zpravidla ráno není dostatek světla. Pro design takových místností je nejlepší zvolit světlejší barvy. Nejlepší možností by byla klasická bílá barva.  Nezapomeňte však, že taková prostředí musí být zředěna jasnými akcenty a příslušenstvím, jinak bude interiér nudný a monotónní.

Pokud okna ložnice směřují na východ, pak je design místnosti v tmavých barvách přijatelný. Ložnice v takových podmínkách mohou být zdobeny hustými záclonami hlubokých odstínů, které ráno nedovolí jasné sluneční světlo. Tady by však tmavé barvy měly být zředěny světlými a barevnými detaily, aby z ložnice nebyla příliš ponurá. Místnosti se severní orientací se doporučují vymalovat stěny jemnými a teplými barvami a pro jižní ložnice by volbou byly chladné tóny.

Volba barvy

Pokud chceme vytvořit krásný a klidný interiér, měli bychom se obrátit na vzdušnou modrou barvu. Existuje velké množství krásných modrých tónů a pro výzdobu stěny v ložnici jsou vhodné neutrální šedo-modré, jemné nebeské, velkolepé azurové nebo chrpové modré odstíny. Tyrkysové pokoje vypadají velmi atraktivní a světlé. Tato barva je ideální pro interiéry ve stylu francouzské Provence nebo elegantní klasiky.

Tyrkysová barva je ideální pro zdobení útulného hnízda novomanželů nebo dětské ložnice. Tato dekorace se doporučuje, pokud je ložnice umístěna na jižní stranu. Tyrkysová je účinně kombinována s klasickou bílou. V takových ložnicích bude bílý nábytek a kontrastní dekorační prvky harmonicky vypadat.

Zelená je dobrá

Volba barvy - malujeme ložnici
Malujeme ložnici

Uklidňující účinek má přirozeně zelenou barvu. Můžeme to podpořit ještě pomocí osvěžujících a teplých barev. Například to může být žlutá, bílá, béžová nebo krémové odstíny. Odborníci tvrdí, že zelená má mimořádně pozitivní vliv na psychiku a emoční stav člověka. V takových podmínkách si můžeme odpočinout a cítit se příjemně.

Malíři dnešní doby

Pokud si na malování netroufneme sami, můžeme si objednat profesionální malířskou firmu, která se prakticky o vše postará. A to dokonce i závěrečný úklid, který je tolik neoblíbený zejména po malování. Nečekejme ale malíře s papírovou čepicí a kbelíkem vápna. Malíři dnešní doby mají spoustu vhodného náčiní, které potřebují ke své práci, mají mnohaleté zkušenosti, dobré nápady a tipy, ale především chuť do práce. Svěřit svůj byt profesionálním malířům je určitě dobrý nápad.

 s