Malování svépomocí či od profesionálů?

Jak udělat, Jak na to
05.07.2020

Začínají se na zdech objevovat šmouhy či bílá již dávno není bílá a přišel čas dát byt, či kanceláře znovu do pořádku? Jedná se o stěhování do nového prostoru, který je nejprve potřeba zařídit a vymalovat? Kolik úsilí stojí vymalovat svépomocí a jak výhodné je využít služeb od Malování pokojů Praha?

Cena malování svépomocí

Mnoho aktivit je možné zařídit svépomocí a místo zaplacení speciální firmě, vydat pouze vlastní úsilí a čas. Ale stojí to zrovna v případě malování za to? Kromě speciálního nářadí jsou potřeba i dlouhodobé zkušenosti, a zrovna v případě nesprávného vymalování interiéru jsou chyby vidět každý den.

 

Malování pokojů Praha jsou odbornou firmou, která ráda poradí a práci odvede. Vše je děláno s ohledem na pohodlí klienta a tak sami zakryjí veškerý nábytek, aby nedošlo k jeho poškození, ale před odevzdáním pokojů se také postarají o závěrečný úklid.

Výhody služeb profesionálů

Nejdůležitější je při využití profesionálů to, že zdi budou opravdu odborně připraveny na to, aby na nich malba vydržela dlouhé roky a vypadala co nejlépe. Malování pokojů Praha si dokáže poradit i se zdmi, které jsou v hodně špatném stavu, nicméně i zdánlivě hezké stěny je potřeba připravit.

 

Vždy je potřeba seškrábat původní nátěr, aby nová malba dobře držela. Poté je potřeba zatmelit všechny škvíry, spáry a nerovnosti a poté aplikovat ještě penetrační nátěr, díky kterému nové malba opravdu přilne.

 Hlazený štuk a antibakteriální nátěr
Hlazený štuk a antibakteriální nátěr

Speciální nátěry a laky

Kromě obyčejné malby, je možné také použít speciální nátěry, které plní nejrůznější funkce. Nejčastěji je od Malování pokojů Praha žádán protiplísňový nátěr do míst jako koupelny a kuchyně či do jiných vlhčích koutů. V nabídce jsou potom také nátěry antibakteriální, protipožární či termoizolační.

 

V případě, že klient váhá zda a které nátěry využít, je možné požádat o návštěvu technika, který celý prostor pečlivě prohlédne a doporučí nejlepší postup a je schopen spočítat i předběžnou částku celé zakázky.s