Je zima nejlepší čas na chemický peeling?

Jak udělat, Jak na to
17.12.2020

Zimní období je nejlepší čas pro očistu organismu. Jedním způsobem je očista pleti, kterou Vám zajistí chemický peeling. Chemický peeling dokáže vyřešit problémy s akné nebo odstraňuje projevy stárnutí kůže.


Chtěli byste podstoupit chemický peeling, ale vlastně vůbec nevíte, o čem je řeč? Co vás čeká, pokud se pro chemický peeling rozhodnete? K čemu je vlastně vhodný? A je zimní období vhodné pro tuto proceduru?

Co to je chemický peeling

První otázka, která nás napadne, je: co je to vůbec chemický peeling? Chemický peeling je neinvazivní kosmetická procedura, která se provádí na estetické klinice. Jedná se o velmi starou metodu, její kořeny sahají až do starověkého Egypta. Aby ženy měly oživenou a hebkou pokožku, koupaly se v červeném víně nebo kyselém mléce.

 

V dnešní době ale neznamená chemický peeling koupání se ve víně, používají se hydroxykyseliny (např. beta-hydroxymáselná) nebo jiné chemické látky (př. kyselina trichloroctová). Tyto látky do určité hloubky naruší kůži. Dle délky působení ho dělíme na povrchový, střední nebo hluboký. Do jaké hloubky peeling pronikne, závisí také na použití dané koncentrace kyselin.

Po chemickém peelingu dojde k odlučování povrchových buněk kůže, která se tak poté obnovuje a tím je možné odstranit z pleti vrásky, jizvičky, pigmentové skvrrny nebo další vady. Vytvoří se tedy nová vrstva kůže, která vypadá výrazně mladší a omlazená. Dojde také ke stimulaci tvorby kolagenních a elastických vláken a ke zvýšení tvorby kyseliny hyaluronové, pleť je vyhlazená, odstraní se tak vrásky.

Chemický peeling je také vhodný na odstranění projevů akné, plochých virových bradavic, nerovnoměrné pigmentace, sjednocuje barvu pleti a vyrovnává nerovnosti a zvyšuje hydrataci pokožky.

 

Chemický peelingChemický peeling - zima je nejvhodnější období

Jak chemický peeling probíhá?

Celá procedura trvá asi půl hodiny a celý zákrok by se měl opakovat 3 – 6x. Při více opakování dochází k dlouhodobějšímu efektu.

Jako první je nutné vyčistit pleť a odstranit z ní bakterie. Poté je nanesen peeling, který se nechá působit. Pak se peeling odstraní. Na pokožku se aplikuje zklidňující maska a nakonec krém. Pokožka po peelingu může být červená, během několika dnů se začnou odlupovat (z angličtiny peel – proto peeling) drobné šupinky „staré“ kůže (odumřelé buňky). Pleť může být sušší, je nutné jí neustále promazávat a nevystavovat ji slunečnímu záření. Proto je i zima na aplikaci peelingu vhodnější období.

Kdy není chemický peeling vhodný?

O použití chemického peelingu je vždy třeba brát v úvahu celkový stav pleti. Před jeho použitím je dobré se poradit s dermatologem, nebo se poradit například v salonu krásy v Praze nebo na estetické klinice. Neměl by se používat při akutní infekci, oparu, zánětu, ekzému, poraněné pleti nebo při alergii na nějakou složku chemického peelingu.



s