Jak využít prostory v domácnosti na maximum?

Jak udělat, Jak na to
27.03.2019

Také má vaše rodina hodně věcí, pro které je málo místa? Udržet pořádek v bytě je nadlidský výkon a všude, kam se podíváte, jsou věci? Oblečení, boty, knihy, kabely, různé pracovní a školní papíry, sportovní potřeby, hračky a nepřeberně mnoho dalších drobností, na které jen sedá prach. Je na čase provětrat byt a navrhnout úpravy úložných prostor. Uleví se nejen vám, ale i samotný byt bude vypadat větší, útulnější a hlavně uklizenější!

Malý byt a hodně věcí

Zdá se vám, že máte malý byt, protože neustále zakopáváte o věci? Nebo nemáte, kam uskladnit sezónní věci a sportovní potřeby? Je jasné, že v bytě v Praze nemáte šanci uskladnit vše jako na rozlehlé zemědělské usedlosti. Ale prohlédněte si pozorně všechny pokoje a zamyslete se, jak by se dal prostor využít efektivněji.

Využijte hluchá místa nad skříněmi i rohy

Začněte kuchyní. Máte kuchyňskou linku do výšky až ke stropu nebo je nad skříňkami hluché místo, kam se jen práší? Právě do horních skříněk s praktickým výklopným zavíráním lze uskladnit kuchyňské potřeby, které používáte málo nebo jen párkrát za rok, jako jsou formičky na pečení, specifické pekáče, dortové formy, jogurtovač nebo zmrzlinovač. Stejným způsobem lze v kuchyni využít rohové prostory použitím různých rohových nebo výsuvných systémů. Neváhejte se ani obrátit na profesionály, lze využít služeb pražského truhlářství Marek, kde vám takovou kuchyni na míru navrhnou včetně 3D projektu.

 

Využijte hluchá místa nad skříněmi i rohy 

Využijte stěny i stropy

Tolik oblečení a sportovních potřeb, kam s nimi? Nad hlavu! Stejně jako v kuchyni, využijte stěny v ložnici, chodbě nebo v předsíni na maximum. Nechte si vyrobit vestavěné skříně s policemi a výsuvnými tyčemi pro uskladnění vašeho oblečení i různých potřeb. Do horních pater nebo do polic pod stropem uskladněte to, co potřebujete jen občas nebo sezónně. Stejně jako s kuchyní si nechte poradit od odborníků s návrhem i montáží, truhlářství na Praze 5 umí zajistit komplexní služby od návrhu po realizaci i montáž. Vy tak budete v klidu a váš byt začne zase dýchat a žít. A vy s ním!s