Jak vybrat laserovou tiskárnu do domácnosti?

Jak udělat, Jak na to
26.06.2019

Nabídka laserových tiskáren je na současném trhu opravdu široká. Běžnou součástí každého modelu je také skenování dokumentů a kopírování. Výkonnější a složitější tiskárny mohou zvládnout i velkoformátový tisk typu A3 nebo A2.

Tiskárny nejsou využívány pouze v kancelářích, ale také v domácnostech. Bez problémů je lze připojit k tabletu, stolnímu počítači nebo notebooku.

 

Pokud potřebujete opravdu kvalitní a rychlou tiskárnu, poohlížejte se především po laserových tiskárnách, které jsou určeny především pro černobílý tisk. Na současném trhu však naleznete i modely, které dokáží barevně tisknout. Na jeden toner dokáže vytisknout až 2 000 stran.

Rozdíl inkoustových a laserových tiskáren

Laserové tiskárny jsou pro běžného uživatele výhodnější variantou, protože nabízí rychlý a kvalitní tisk. Disponují způsobem tisku, ekologií a nízkou hlučností, která je zapotřebí především pro tisk kancelářských dokumentů nebo školních prací.

Vzhled tiskárny

Nevýhodou laserových tiskáren je větší hmotnost a rozměr. Tyto modely jsou prostorově náročnější než inkoustové tiskárny, které disponují menší hmotností i velikostí. Důležitým parametrem při výběru laserových tiskáren je zapotřebí si rozmyslet, kolik místa pro tiskárnu máte.

Kvalita tisku

Nejdůležitějším rozdílem je kvalita tisku, která se u obou typů podstatně liší. Laserové tiskárny nabízí lepší tisk, protože se obraz tiskne pomocí speciálního laseru, který se zafixuje a vytváří tak mnohem lepší kvalitu tisku dokumentů i fotografií. Nevýhodou inkoustových tiskáren je použití inkoustu, který může působit rozmazaně.

Pořizovací náklady laserových a inkoustových tiskáren

Nejlevnější modely těchto zařízení se pohybují v rozmezí od 1 000 Kč do 4 000 Kč. Nejdražší modely, které zvládnout i velkoformátový tisk do A1, stojí přibližně 55 000 Kč.  

Jak vybrat laserovou tiskárnu do domácnosti.Jak vybrat laserovou tiskárnu do domácnosti?

Jaké jsou výhody a nevýhody laserových tiskáren?

Výhody laserových tiskáren

 • umožní tisk několikastránkových dokumentů
 • rychlý černobílý tisk – dokáže až 20 stránek za minutu
 • nižší finanční náklady na provoz tiskárny
 • možnost tisknout na papíry různých gramáží, včetně fotopapírů
 • není zapotřebí časté doplňování papíru – zásobník pojme i několik desítek

Nevýhody laserových tiskáren

 • horší kvalita barevného tisku
 • vyšší pořizovací náklady

Jaké jsou výhody a nevýhody inkoustových tiskáren?

Výběr barevné laserové tiskárny do domácnostiVýhody a nevýhody inkoustových tiskáren

Výhody inkoustových tiskáren

 • menší rozměry a hmotnost tiskárny
 • kvalitní tisk
 • možnost tisknout ihned
 • rychlý tisk
 • nízké pořizovací náklady

Nevýhody inkoustových tiskáren

 • menší kapacita zásobníku na papíry
 • vyšší finanční náklady na provoz tiskárny

Repasované laserové tiskárny

Repasované neboli použité tiskárny jsou produkty, které jsou před uvedením na trhu profesionálně otestovány a zkontrolovány. Jedná se o tiskárny z předváděcích akcí nebo po leasingu. Ve většině případů jde o tiskárny z vyšších modelových řad výrobce, kde se dbá více na kvalitu a výdrž.

Výhodou repasovaných laserových tiskáren jsou nižší pořizovací náklady, které mohou představovat úsporu až 60 % oproti nákupu zcela nového modelu. Když následně vezmeme v potaz, že ušetříte za samotnou tiskárnu, vyjde vám i na záložní toner.

Velký výběr repasovaných tiskáren a další výpočetní techniky najdete na www.incomputer.czs