Jak se připravit na zimu

Jak udělat, Jak na to
03.10.2019

Pomalu nám končí léto, užíváme si posledního sluníčka, dotrháváme úrodu, která se nám zrodila na zahrádce, a my bychom měli začít myslet na to, jak všechno připravit na zimu. 

Pokud začneme tím, že bychom chtěli mít i v zimě nebo na podzim další úrodu ovoce a zeleniny a pokračovat v pěstování v průběhu celého roku, je pro nás nejlepší čas na to, abychom si nechali postavit skleník.

Zahradní domek, skleník

Skleníky jsou uzavřené prostory, které pomáhají udržet uvnitř stálé klima, a proto nám dovoluje, abychom v nich mohli pěstovat ovoce (mandarinky, vinnou révu, citrony, pomeranče) a zeleninu (kedlubny, papriky, rajčata, okurky) v průběhu celého roku.

Pokud budeme chtít nějaký zahradní domek, skleník, je otázkou, z čeho si ho máme nechat postavit? Materiálů, ze kterých se skleníky staví, je samozřejmě velká škála. Tak pro co se máme rozhodnout?

Skleníky mohou být z hliníku nebo oceli, výplně mohou být skleněné, popř. potažené fólií. My Vám ale nabízíme možnost skleníku z polykarbonátu. Jedná se o novou technologii.

Polykarbonát – výhody

Polykarbonátové skleníky, vyrobené z kvalitního polykarbonátu, zejména ty od Agroflex - profi zahrada, mají vynikající vlastnosti jako je lehkost (polykarbonát je až 16 x lehčí než sklo a 3 x lehčí než akrylát), vysoká odolnost proti poškození (polykarbonát je až 200x odolnější než skleněné skleníky), výborná propustnost světla, odolnost proti povětrnostním podmínkám, nízká tepelná vodivost a celkově vysoká životnost.

Polykarbonátové desky mají speciální dutinky, které pomáhají udržovat stálou teplotu, nepropouští vzduch dovnitř ani ven a zároveň mají výbornou propustnost světla, což je pro pěstování rostlin jednou ze základních podmínek. Polykarbonátové desky mají propustnost světla až 88%. Zároveň mají speciální ochranu proti UV záření a tím chrání rostliny proti popálení.

Výhodou polykarbonátových skleníků je jejich lehkost. Skleníky můžou být i jednoduše přenesené, nevyžadují pevné základy a tak pokud se rozhodnete ho přemístit, nebude to žádný problém.

Tyto skleníky mohou být v zahradě celoročně, polykarbonát odolává teplotám od -40 °C do +120°C, což je naprosto ideální pro naše prostředí.

Další výrobky z polykarbonátu

Kromě zahradních skleníků může být polykarbonát využitý k zastřešení pergoly nebo posezení. Pokud chcete mít zakryté stání pro Vaše auto, je polykarbonát také jasná volba. Ochrání Vaše auto nejen před deštěm, kroupami, větrem, sněhem, ale také před sluncem. Tyto přístřešky na auto ochrání barvu a lesk Vašeho auta, polykarbonát chrání před UV zářením.
Přístřešek pro auto nabízíme rovnou připravené, můžete si ho objednat a dostanete rovnou kvalitní ocelové profily jekly a k tomu střešní krytinu z polykarbonátu. A právě na výrobky z polykarbonátu je Agroflex - profi zahrada, jedním z předních odborníků.

Polykarbonátové desky se vyrábějí v různých odstínech a tak jsou ideální pro takovéto zastřešení.

 

Polykarbonát - přístřešek na auto
Polykarbonát - přístřešek na autos