Jak se nespálit při výběru pojištění domácnosti?

Jak udělat, Jak na to
28.02.2019

Mít pojištěnou domácnost je základ. Respektive by měl být, protože neštěstí nechodí po horách, ale po lidech (a jejich domovech). Pokud jste prozřeli až nyní a rozhodli se, že svůj majetek nenecháte na pospas živlů a nezvaných hostů, nedělejte ukvapená rozhodnutí. Naopak buďte při výběru konkrétního pojistného produktu důslední a snažte se vyvarovat nejčastějších chyb – mohli byste kvůli nim přijít o své věci bez náhrady, a to by byla škoda.

Víte, co je předmětem pojištění?

Zkontrolujte si, zda vybrané pojištění skutečně zahrnuje všechny položky -  a především si sjednejte pojištění domácnosti i nemovitosti. Spousta lidí mezi produkty nevidí rozdíl a vnímá je jako jedno a totéž. Ve skutečnosti se však pojištění domácnosti týká vybavení a pojištění nemovitosti stavby a jejích pevných součástí.

 

Dobrou volbou jsou proto produkty nabízející komplexní ochranu. Například produkt Bezpečný domov Plus od ERGO pojišťovny, který si lze sjednat pro domácnosti i nemovitosti.

 

Jak se nespálit při výběru pojištění domácnosti 

Pozor na podpojištění

Častým jevem bývá tzv. podpojištění. Dochází k němu v momentě, kdy pojistná částka přestane odpovídat skutečné hodnotě majetku. Jakmile se řeší pojistná událost, pojišťovna vyplatí klientovi pouze částku v rámci sjednané ochrany. V praxi může být i o několik set tisíc korun nižší než vyčíslená škoda. Proto je důležité aktualizovat smlouvu. Anebo si pojistit domácnost online u ERGO pojišťovny, která své klienty před podpojištěním chrání formou paušálně navržené pojistní částky na základě obytné plochy.

Nejnižší cena není hlavním kritériem

Podezřele levným nabídkám se raději vyhýbejte obloukem. V souvislosti s pojištěním platí, že produkty za pár korun nemohou poskytnout adekvátní ochranu. Raději si připlaťte za kvalitní majetkové pojištění, které váš domov ochrání bez zbytečných kompromisů, a navíc zahrnuje praktické non-stop asistenční služby. Nikdy nevíte, kdy se vám může hodit zámečník či sklenář…s