Jak se chovat při ekonomické krizi?

Jak udělat, Jak na to
22.12.2020

Letošní rok se chýlí ke konci a většině lidí dal opravdu zabrat. Důsledky pandemie přinášejí ekonomickou krizi a nezaměstnanost pro mnoho z nás. Jak se v takové situaci nejlépe zachovat? Šetřit peníze nebo raději investovat? A do čeho?

Nejlepší čas na posílení své pracovní pozice

Přišli jste v důsledku covidu o práci? Nebo se vaše pomyslná pracovní židle již nebezpečně houpe? V dalších měsících se očekává velký nárůst nezaměstnanosti a mnoho lidí již teď propadá stresu. Není se moc čemu divit, letošní rok překvapil mnoho z nás.

 

V takových chvílích však opravdu stojí za to připravit se na další měsíce a posílit svoji pracovní pozici na trhu. Jak na to?

 

Vyzkoušejte efektivní cestu rekvalifikačních kurzů, které vás připraví na zcela novou pracovní pozici. Můžete rozšířit své stávající vzdělání nebo se zaměřit na úplně nový obor. Rekvalifikační kurz zvolte chytře a prozkoumejte, jaké pozice na trhu práce zůstávají i v době ekonomické krize neohrožené.

 

Mezi takové patří prosperující obory jako je marketing, IT, personalistika. Za stálici všech zaměstnání však považujeme účetnictví. Kvalitní účetní budou žádané stále, potřebuje je totiž každá firma i živnostník, a proto nemají o práci nouzi ani v době, kdy se dalším povoláním příliš nedaří.

Investujte chytře = do svého vzdělání

Rekvalifikační kurzy můžete absolvovat zdarma, respektive vám je může proplatit úřad práce. Musíte však splňovat určité podmínky. Hlavním požadavkem úřadu práce je, že u něj musíte být zaregistrování jako uchazeč o práci.

 

Pokud však zatím práci máte, ale chtěli byste investovat do své budoucnosti, můžete si vybrat z nabídky rekvalifikačních kurzů, které si zaplatíte sami. Jedná se o jednu z nejlepších investic, kterou můžete vykonat.

 

Ceny rekvalifikací se pohybují cca od 8 000,- až po 50 000 Kč. Příliš levná cena kurzu může značit jeho nízkou kvalitu. Ceny v řádech deseti tisíc si zas nemůže dovolit úplně každý. Ideální rozmezí se tedy pohybuje mezi 9 000 až 15 000 Kč.

 

Pořád však váháte, zda platit za rekvalifikaci? Představíme vám výhody této investice:

  • Stanete se žádanější na trhu práce – tím, že získáte další kvalifikaci nebo třeba spojíte dva příbuzné obory (například personalistiku a marketing) získáte lepší postavení na pracovním trhu, budete si moct vyjednat lepší pracovní podmínky a to i ty platové apod.
  • Zvýšíte své sebevědomí – díky tomu, že si budete moct hledat práci ve více odvětvích, nebudete tolik propadat panice a stresu. Také získáte větší sebedůvěru.
  • Podnikání jako další cesta – díky některým oborům, ve kterých se lze rekvalifikovat, můžete založit vlastní podnikání na živnost nebo i firmu.
  • Získáte náskok – v době, kdy ostatní přicházejí postupně o práci a teprve se rozmýšlejí co dál, vy získáte náskok, který vás může na míle daleko posunout od konkurence.

V jakých městech se lze vzdělávat?

Vzdělávat se můžete z jakéhokoliv koutu České republiky a nemusíte nutně dojíždět do velkých měst jako je Praha, Brno a Ostrava. Mnoho rekvalifikačních kurzů se pořádá také ve středně velkých a malých městech Česka.

 

V nabídce najdete města jako Vyškov, Zlín, Liberec, Česká Třebová a mnoho dalších. Velká část rekvalifikačních kurzů startuje v lednu, a proto neváhejte a přihlašte se co nejdříve. Místa jsou většinou kapacitně omezená.

 

Navíc poptávka po rekvalifikaci v dalších měsících velmi pravděpodobně vzroste vzhledem k nezaměstnanosti, která se očekává. Buďte tedy mezi prvními, kteří se připravili na budoucnost a získáte konkurenční výhodu.

 

Začněte se připravovat na rok 2021 včas, blíží se totiž neuvěřitelnou rychlostí. Všichni navíc doufáme, že bude lepší než ten letošní.

 s