Jak na zabezpečení domu či bytu?

Jak udělat, Jak na to
27.03.2019

Cítíte se ohroženi? Máte obavy ze zlodějů? Je pro vás vykradený byt noční můrou? Trápí vás vzniklá škoda na majetku, ale i představa, že zloději ohrozí vaši bezpečnost? Tak udělejte příslušné kroky a svůj byt zabezpečte proti vloupání. Učiňte tak raději hned, později byste mohli litovat.

Jaké bezpečnostní systémy jsou nejúčinnější?

Odborníci i laici se shodnou na jednom. Prvním krokem pro zabezpečení rodinného domu či bytu jsou jednoznačně kvalitní dveře s patřičným bezpečnostním zámkem. A hlavně, při jeho výběru neopomeňte zkontrolovat bezpečnostní třídu. Čím vyšší třída zámku, tím vyšší bezpečnost.

 

Třetí či čtvrtá třída již nabízí kvalitní a dostatečně kvalitní zabezpečení. Zámek však nesmí být starší deseti let. I zámky se totiž mechanicky opotřebovávají a ztrácí časem na své účinnosti a také zloději se rychle učí. Sebelepší zámek však ještě nic neznamená, když je namontovaný na "fórových" dveřích. Moderní, kvalitní bezpečnostní dveře mají řadu ochranných prvků, které brání vniknutí, jedním z nich je třeba bezpečnostní kování.

 

Zabezpečení dveří
Bezpečnostní dveře jsou základem zabezpečení bytu i domu.

Nezapomínejte na okna a další vstupy do bytu!

Ano. U bytu, pakliže nebydlíte v přízemí, zabezpečení bezpečnostními dveřmi se zámkem, který spadá do vyšší bezpečnostní třídy, obvykle postačí. Ale jak je na tom zabezpečení rodinného domu? Zde je situace daleko komplikovanější. Jsou zde okna, balkon, sklep a u zlodějů velmi oblíbený vstup do domu - garáž. Doporučuji, a to z vlastní zkušenosti, ještě dnes vyměnit běžnou vložku u dveří garáže za zámek s vyšším bezpečnostním stupněm, tím rozhodně nemůžete nic zkazit. Nezapomeňte na balkonové dveře a okna, opatřete je bezpečnostní folií nebo bezpečnostním sklem a zauvažujte také o bezpečnostních roletách. Pečlivě zkontrolujte, v jakém stavu jsou kličky u oken, nebo je vyměňte. Ty po babičkách nebo z období normalizace jsou z hlediska bezpečnosti většinou nanic.

Elektronické zabezpečovací systémy, tudy vede cesta k bezpečí

V dnešní době je mechanické zabezpečení základ a elektronické nutnost. Ano. Je to druhá linie zabezpečení, která položí zloděje na pomyslná záda a to nejenom u rodinných domů v Praze, ale i mimo ni. K nejúčinnějším a ekonomicky velmi dostupným systémům patří alarm, který se navíc i snadno instaluje. Svým hlasitým zvukovým signálem ve většině případů odradí zloděje a vás nebo sousedy informuje o možném vloupání. Vyšším stupněm je IP kamera, která reaguje na pohyb v domě a v reálném čase přenese tuto informaci na váš chytrý telefon.

 

Rodinné domy ve Štěrboholích

Rodinné domy ve Štěrboholech nabízejí bezpečné a moderní bydlení.

Chytrý zámek je trendy

Žijeme v době "chytrých" věcí. Tak není divu, že je na trhu i chytrý zámek, který je překvapivě podle statistik velice účinným zabezpečením. Otevírá se bez klíče, zpravidla na kartu, kód nebo otisk prstu s možností odblokování mobilním telefonem. Je pravda, že když zloději vidí tento druh zabezpečení, ihned očekávají potíže a vyberou si raději jiný cíl. Oblíbeným bezpečnostním prvkem, zvláště u starší generace, je videotelefon. Přesně víte, komu otevíráte, a tak eliminujete ony nezvané "odečítače plynu či vody", za které se zloději rádi vydávají.

 

Je záhodno se chránit nejen proti zlodějům, ale i nešťastným "náhodám", jako je požár, únik vody nebo oxidu uhelnatého. Spolehlivě vám poslouží nejrůznější detektory, jež jsou navíc finančně velmi dostupné. Z hlediska bezpečnosti jsou ve výhodě novostavby, jelikož developeři nabízejí při prodeji bytů v Praze i v dalších lokalitách s řadou bezpečnostních prvků již v základním vybavení.

 

 Rezidenční projekt Kaskády

Rezidenční projekt Kaskády Barrandov nabízí bydlení v atraktivní pražské lokalitě.

 

Ještě než se pustíte do zabezpečení vašeho rodinného domu či bytu, doporučuji, vše prokonzultovat s odborníky. Navrhnou vám komplexní a především funkční řešení. Uvidíte, zajisté bude i cenově přívětivé.s