Inspekce nemovitosti

Jak udělat, Jak na to
08.10.2018

Inspekce nemovitostí

S rodinnou jsme dlouho vybírali rodinný dům v severních Čechách. Nakonec padla volba na dům kousek od Ústí nad Labem . Zalíbil se nám starší rodinný dům, kde Vás může potkat řada nepříjemností například vlhký sklep, puklina na stropě atd. následná oprava se může pořádně podražit.  Chtěli jsme si vše nechat řádně prověřit, protože koupě nemovitosti je závažné životní rozhodnutí, a ani jeden nejsme odborníci na tuto problematiku. A proto jsme se začali zajímat, co vše můžeme udělat  abychom se těmto rizikům vyhnuli.

Stačí vyplnit nezávaznou poptavku, vyplněním formuláře na internetu

Na internetu jsme našli firmu, která se tímto zabývá, inspektora nemovitostí -  Nemopas, byl nám doporučen pan Ing. Josef Kastner, který je certifikovaný soudní znalec v oboru stavebnictví. Posouzení technického stavu nemovitosti jsme tedy nechali na něm. Kromě Ústecka se na něj můžete obrátit také v okresu Louny, Kladno, Rakovník atd..Kontaktovali jsme ho formou webového formuláře pro inspekce nemovitosti, brzy nám zavolal a domluvill s námi vhodnou variantu inspekce a termín návštěvy objektu Zaslal nám také cenovou nabídku.  

Jaké informace získáte z inspekce nemovitostí?

Pan Ing. Josef Kastner se pak jako inspektor již s námi zúčastnil prohlídky nemovitosti a ihned nás mohl upozornit na technické nedoslatky, které nemovitost má. Nemovitost se prověřuje propracovanou metodikou vyhledáváním rizik a vadných řešení v osmi technických oborech, které ovlivňují technický stav nemovitosti. Metodiku vypracovali odborníci ze Znaleckého ústavu Dekprojekt a Akreditované zkušební laboratoře Atelier DEK.

Doporučujeme inspekci nemovitosti

Inspektor nemovitostí, pan Ing. Josef Kastner je odborník, který se v oboru vyzná, vše nám v klidu, jako laikům vysvětlil a proto Vám ho můžeme vřele doporučit. Vypracování průkazu nemovitosti bylo rychlé a my se tak mohli brzy rozhodnout, jestli danou nemovitost koupit J.

 

 s