Co takhle slona pro štěstí

Jak udělat, Jak na to
08.10.2018

Snad každý ví, že sloni se kupují a darují pro vnesení štěstí do života. Mají tak dlouholetou tradici a jsou jedním z nejstarších zvířecích symbolů štěstí třeba i v Číně. Slon má velkou tradici i ve Feng šuej. Slon je symbol moudrosti, znalostí, síly, štěstí i dlouhověkosti. Například zvednutý chobot slona vzhůru je symbolem postupu nahoru ve všech oblastech vašeho života. Prostě sloni přináší štěstí. A dřevěné sochy jsou tak originálním dárkem pro vaše přátele i blízké.

Sloni jako strážci našich domů i zahrad

Dřevěné sochy slonů vás budou svou silou chránit, pečovat o vaše příbytky a přinášet štěstí. Slon s chobotem nahoru symbolicky vítá opravdu veškeré nové události i příležitosti v našem životě. Sloni s chobotem dolu pak symbolizují dlouhověkost. Slona si dejte na západní stranu vašeho bytu, domu nebo zahrady. Bude vám přinášet štěstí a zároveň celé vaší rodině. Sloni jsou mírumilovná zvířata, a pokud si je dáte do ložnice, přináší plodnost a lásku do partnerského rodinného života. Mnoho radosti a štěstí vnesou také do dětských pokojů. Umí zlepšit intelektuální schopnosti, ochránit i přinést úspěchy v oblasti naší práce, proto je vhodný slon i v pracovně. Pro inspiraci se podívejte na hotová díla.

Moje dražba slonů

Dražba slonů probíhala za účelem podpořit nemocné děti a moje dřevěné sochy motorovou pilou byly například na podzim v roce 2014 draženy na Aukru. Oslovila mě paní Anna Strnadová, předsedkyně správní rady o.p.s. Život dětem. Měl jsem vytvořit 6 ks dřevěných slonů pro předání známým umělcům, aby je dokončili. Tyto známé osobnosti slony vydražili na Aukru a výtěžek z této dražby šel na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči rodičů. Zakázku jsem přijal a přispěl navíc částkou 30.000,- korun. Sloni byli předáni k dokončení třeba Lucii Bílé, Monice Absolonové, Pavlu Šporclovi, Petru Kolářovi, Michalu Davidovi a Tomáši Klusovi.

Pavilon šelem v pražské noční ZOO se stal domovem slonů po celou dobu dražby. Přímý přenos TV Prima komentovala Alice Bendová, Tereza Kostková, Bára Kozáková, Laďka Něrgešová, Markéta Hrubešová, Sandra Parmová, Ondřej Sokol, Jiří Dvořák, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Martin Kraus, Vlasta Korec a mnoho jiných umělců, zpěváků, herců, moderátorů a známých osobností. Dražba byla velmi úspěšná a vydražilo se 218 660,- korun. Sloni přináší štěstí prostě všude. Chcete svého slona pro štěstí nebo jinou dřevěnou sochu? Podívejte se na další informace o dřevěných sochách.

 s