Chcete své dítě zapsat do lesní školky?

Jak udělat, Jak na to
31.03.2020

Lesní  školky jsou příjemnou variantou předškolní docházky pro ty, kdo hledají jiný přístup ke vzdělání, rádi jsou venku a poznávají přírodu. Pro pobyt na vzduchu za každého počasí je ale nutné se řádně vybavit, nejlépe funkčním oblečením. Perfektní volbou bude merino oblečení pro děti.

 

Celodenní pobyt venku, spojený s pohybem, péčí o okolní prostředí a často i zdravou stravou, je velmi prospěšný a děti ho milují. Zároveň ale přináší určitá specifika, co se týče oblečení. Především musí být schopno dítě chránit při opakovaných změnách aktivit a počasí. 

 

Prim hraje dětské funkční oblečení

Nejlepším, co můžete pro svého malého školkáčka udělat, je vybavit ho funkčním oblečením, které by reagovalo na změny počasí i aktivity dítka. To by také nemělo být příliš nabalené, aby se mohlo volně hýbat.

Merino je mimořádné v tom, že má vynikající funkční vlastnosti. Přizpůsobí se teplotě okolí a zajistí tepelný komfort, ať je venku 30 nebo -2 °C. Odvádí pot, hřeje i vlhké, je antibakteriální a jednotlivé vrstvy oblečení jsou dostatečně tenké a tudíž vhodné pro vrstvení. 

A také je univerzální, takže, pokud nechcete, nemusíte si pořizovat speciální výbavu na jednotlivá roční období. Samozřejmě ale můžete na zimu zvolit hruběji pletené merino a na léto jemňoučké letní například s příměsí hedvábných vláken.

 

Jakou merino výbavu dítku do lesní školky pořídit?

I když je dětské merino jistou investicí, při dobré péči dlouho vydrží a budou vám stačit základní kusy.

Do výbavy školkáčka rozhodně patří merino tričko s dlouhým rukávem a merino spodky – pořídit je můžete zvlášť nebo jako komplet. 

Výbornou službu v chladném období vám udělají hřejivé ponožky a nákrčník, případně kukla. Na léto zase využijete triko s krátkým rukávem nebo tílko.

Pro doplnění můžete zvolit i merino mikinu nebo svetřík a na odpolední odpočinek třeba merino overálek nebo komplet místo pyžamka.

 

Funkční oblečení pro děti

A co dalšího do lesní školky?

Na tento funkční základ můžete úspěšně navázat dalšími vrstvami. Berte v potaz, že se chodí ven opravdu za každého počasí. Děti milují bláto, písek, válení po trávě, takže na podzim zvolte například pogumovanou soupravu a kvalitní ohebné gumáky. 

Na jaro a léto se zase skvěle hodí legínky nebo plátěné kalhoty a kecky, a rozhodně myslete na pokrývku hlavy jako ochranu proti všudypřítomnému sluníčku. Výborné jsou  kšiltovky, pro krátkovlasé i s chráničem zátylku.

Oblečení do lesní školky je specifickou kategorií. Trochu se bojíme jeho zničení, ale zároveň chceme, aby bylo dítku příjemně. Jako řešení se hodí nákup školkové merino výbavy z druhé ruky a na výlety s rodinou mu pořídit prvotřídní nový kousek, který mu vydrží tak dlouho, dokud z něho nevyroste.s