Budu se stěhovat

Jak udělat, Jak na to
20.03.2020

Máte před sebou velký životní krok, budete se stěhovat.  A moc dobře znáte přísloví, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Chcete, aby Vaše stěhování proběhlo bez problémů a rychle a jednoduše, ale jak na to? Co Vás čeká a na co se připravit? Jaké jsou osvědčené stěhovací rady a tipy pro stěhování?

Jak si vybrat stěhovací firmu?

Jako první bylo rozhodnutí, že se budete stěhovat. To máte za sebou. A co dál? Další věc je, že musíte vybrat firmu, která Vás přestěhuje. Firma ve Vás musí budit důvěru, necháte jim v rukách veškeré Vaše věci a samozřejmostí je, aby se při stěhování nic nezničilo nebo třeba nepoškrábalo.  Profesionální stěhovací firma by měla být zastupována fyzickou osobou zapsanou v živnostenském rejstříku.  Dalšími důležitými parametry správné stěhovací firmy je jejich pojištění odpovědnosti za škodu, vlastní vozy, nebo přehledný a jasný ceník stěhování, který je vystavený na webových stránkách, takže hned víte, kolik Vás stěhování bude stát. Garance ceny je velmi důležitá pro jakékoliv stěhování. Nikdo nechce, aby měl objednanou firmu s domluvenou cenou a v průběhu stěhování se dozvěděl, že například kvůli malému výtahu se musí stěhovat po schodech a tudíž budete připlácet peníze.

 

Stěhování v Praze, Stěhováci Praha

Profesionální stěhování

Profesionální stěhovací firma po Vás většinou bude chtít vidět místo, kam se budou věci stěhovat. Technik přijde v domluveném čase na místo plánovaného stěhování a domluvíte si na místě veškeré detaily stěhování. Také dostanete od technika tipy a rady pro stěhování, takže budete přesně vědět, jak máte co připravit. Za návštěvu technika byste u kvalitní stěhovací firmy neměli nic platit a také Vás návštěva technika k ničemu nezavazuje, takže zjistíte, co a jak, cenu, Vaše možnosti, stěhovací rady a pak se můžete domluvit na spolupráci.

Co Váš čeká, co musíte připravit? 

Máte domluvenou stěhovací firmu, která Vám odveze Vaše věci, přestěhuje Vás, ale Vy musíte všechno připravit. Ale jak? Čím začít? Zabalit celou domácnost je ta nejhorší část. Ale všechno musíte brát pozitivně. Můžete využít třeba i příležitosti a vytřídit věci, které již nepotřebujete, nevyužíváte nebo třeba oblečení, které již nechcete nosit apod. Nejprve si zajistíte věci, do kterých budete balit. Musíte si připravit pytle, kufry, tašky, krabice, popř. bublinkové fólie. Staré noviny můžete použít také, ale musíte počítat s tím, že se věci mohou zamazat barvou (tiskařskou černí).

Pokud máte stále z balení hrůzu, můžete si domluvit například u stěhovací firmy Vektos i službu full service stěhování.

Stěhování není žádný strašák, stačí si vybrat profesionální firmu, domluvit si s ní veškeré podrobnosti, vyslechnout si stěhovací tipy a rady a pak už jen čekat, až Vás přestěhujeme a Vy si pak už jen budete vychutnávat Váš nový domov.

 s