Jak se nezbláznit ze stěhování?

Napsal/a:Katka
Přidáno:23.08.2016
Počet odpovědí:2 odpovědí


Rady pro: Jak se nezbláznit ze stěhování?

0/5
   ( 0 hlasů)
Vašek 24.srpna 2016 napsal:

Rozhodně se vyplatí mít dobré organizační schopnosti, ale nebojte, pokud je nemáte, tady pro Vás máme několik tipů a vychytávek, jak celý proces urychlit a usnadnit.

Zaprvé potřebujete balící systém a na ten potřebujete pár věcí - PAPÍROVÉ KRABICE (1x 1,5 x 2 m), BUBLINKOVOU FÓLII (25 m za asi 130 Kč), STRECH FÓLII (145 m za cca 100 Kč), ŠIROKÉ IZOLEPY, CENTROFIX, SAMOLEPÍCÍ PAPÍRKY, OCHRANNÉ KARTONOVÉ ROHY A HRANY, PYTLE DO KOŠE, REŽNÝ PROVÁZEK = přibližně 500 Kč.

Každou krabici řádně označte do jaké místnosti poputuje, co v ní je, a je-li nutné s ní zacházet opatrně.

Nezapomeňte si připravit nouzové zavazadlo = věci nutné k Vašemu životu (doklady, peníze, hyg. potřeby, oblečení, léky), nikdy totiž nevíte na jak dlouho se vybalování protáhne.

Všechny křehké věci zabalte do bublinkové fólie, starých novin, nebo je naskládejte do krabice vystlané nastříhanými proužky novin.

Koberce a čalounění obalte strech fólií, která věci ochrání před vlhkem a blátem.

Oblečení se dobře převáží v papírových krabicích, protože se tolik nepomačká. Nebo můžete použít i pevné odpadkové pytle.

Na květináče natáhněte dostatečně velkýsáček a uvažte kolem stonku, aby se hlína cestou nevysypala.

Rohy nábytku přikryjte kartonovými obaly a jednotlivé díly rozmontovaného nábytku si před rozmontováním označte lepícími papírky.

Pozor si dávejte hlavně na drobnosti jako jsou třeba šroubky z poliček a skříní, které vsypte do sáčku, zalepte a pečlivě popište, ze které části nábytku pocházejí.

Šperky a sponky dejte do krabiček a vždy si je nechte u sebe!

Stěhování je skvělá příležitost zbavit se nostalgie a všechny věci, které nepoužíváte darujte nebo rovnou vyhoďte. Starý polštář, koberec nebo deky si rádi vezmou v útulcích, oblečení charita anebo využijte blešáky či bazary.

A na závěr dobrá rada - balení nemáte šanci v klidu stihnout za 2 dny - vyhraďte si alespoň 5 dnů.

Marek 3.června 2019 napsal:
Objednejte si nějakou profi službu a nemusíte to řešit.

Poradit: