Příprava na malování

Napsal/a:{neznám}
Přidáno:23.04.2015
Počet odpovědí:3 odpovědí


Rady pro: Příprava na malování

0/5
   ( 0 hlasů)
Admin 23.června 2016 napsal:

Před malováním musíme místnost vyklidit. Nábytek soustředíme doprostřed místnosti čelními stranami k sobě a přikryjeme starými vyřazenými prostěradly nebo igelitem. Děláme to pečlivě, protože skvrny od malby nejdou z nábytku odstranit. Sundáme záclony a odstraníme ze stěn nejen obrazy, ale i všechny nepotřebné skoby a hřebíčky. Také lustr buď odmontujeme, nebo obalíme papírem či hadrem. Na podlahu nasypeme piliny nebo ji potřeme mýdlovým roztokem, který připravujeme v poměru třicet gramů mýdla na litr vody.

Váša 24.srpna 2016 napsal:
Příprava je na malování to nejdůležitější, taky si chcete po malování sednout a kochat se právě dodělanou prací. veškerý nábytek odstěhujte z malovaného pokoje nebo pokud Vám to rozměry pokoje dovolí, přesuňte je doprostřed pokeje a vše pečlivě zakryjte - nazapomeňte ochránit i světlo, radiátory, zásuvky a okenní skla - dobře na to poslouží obyčejná papírová izolepa. Podlahu přikryjte nejlépe igelitem ve dvou vrstvách, druhou nejlépe silnější. Na ně položte papírové kartony, staré povlečení nebo prostěradla. Mezi všemi částmi malování je třeba zběžně uklízet, po seškrábání omítky zbytky vysajte luxem a jakékoli fleky z barvy ihned otírejte nebo opatrně seškrábněte po zaschnutí.
Evžen 24.srpna 2016 napsal:
Pokud jste si pozvali malíře, zkontrolujte, zda má v ceně i přípravu místnosti. Abyste se nedivili, až k vám přijde do obýváku a začne pracovat nad kobercem. Podívejte se na jejich internetové stránky, diskuze nebo s zeptejte známých.

Poradit: