Jak si mám levně ložnici zařídit ve stylu Provence?

Napsal/a:Marta
Přidáno:22.08.2016
Počet odpovědí:3 odpovědí


Rady pro: Jak si mám levně ložnici zařídit ve stylu Provence?

0/5
   ( 0 hlasů)
Radek 22.srpna 2016 napsal:
Kouzlo Provence nebo-li francouzského venkova je charakteristický bílou barvou nábytku (nejhezčí je s patinou), proutěné koše, kytičkované doplňky (levandule v příjemných fialových barvách) a vůně levandule (bylinné polštářky, difuzéry, aromalampy s levandulovým olejem). Spousta lidí říká, že se nehodí do paneláku nebo do moderního bytu, ale opak je pravdou! Nemusíte si hned zařídit celý byt, stačí pár vhodných doplňků i vlastní výroby nebo úprava stávajících a kouzlo Provence pronikne i do Vašeho bytu!
Bohu 22.srpna 2016 napsal:
Obchůdků v provensálském stylu, do kterých chodíme nasávat romantickou atmosféru francouzského venkova je teď všude hodně, nebude pro Vás nic snašího, než sehnat ty správné a levné kousky přímo pro Vaší ložnici. Vsaďte na bílou barvu, kterou kombinujte se dřevem (třeba i stávajícího nábytku), režnými materiály, doplňky nejlépe takovými, co vypadají jak z blešího trhu. Přiměřené vintage nebo zub času, jak říkáme my Češi, je pro tento styl typický a žádoucí. Nebo se tímto stylem jen inspirujte a vneste do Vašeho bytu třeba jen barvy - vymalujte, tapetjte, natřete starý nábytek - na bílo, levandulovou, světle šedou nebo modrou, vanilkově žlutou, mátově zelenou, starorůžovou. Typická je omšelá patina, která by se měla prolínat celým bytem, ale i solitérní stolek nebo komoda či zrcadlo v pěkném rámu budou vypadat velmi pěkně.
Petra 22.srpna 2016 napsal:
Jak už tady bylo psáno, tak v ložnici asi nejvíce užiješ REŽNÉ MATERIÁLY. Nejlepší je lněné plátno, bavlna s nejrůznějšími strukturami nebo květinovými potisky. Nebo změňte, přidejte čelo postele, noční stolky, komodu, závěsy, stínidla na lampy, ale nejsnažšší je určitě změna povlečení. Udělejte si romantický věčer při levandulových svíčkách s květinami a podnosy s Provence tématikou!

Poradit: