Správná péče o peřiny?

Napsal/a:Tereza
Přidáno:22.08.2016
Počet odpovědí:3 odpovědí


Rady pro: Správná péče o peřiny?

0/5
   ( 0 hlasů)
Janek 22.srpna 2016 napsal:
Peří je klasický stále oblíbený materiál, o který ale musíte čas od času trochu pečovat. Předností klasických péřových přikrývek je jejich dlouhá životnost. V první řadě byste je neměli skladovat ve vakuových obalech. Umělé materiály tak klidně dejte, těm to neublíží. Pravé peří totiž potřebuje dýchat a alespoň jednou za měsíc natřást. Pokud je chcete vyprat, dejte je k odborníkům, do čistírny. Když ji vyperete doma, těžko Vám bude peří schnout...
Tadeáš 22.srpna 2016 napsal:
Samotná renovace přikrývek, není nijak složitá. Stačí přikrývku jednou týdně provzdušnit a vyvětrat na sluníčku. Můžete je také nechávat pravidelně renovovat. Starý povlak bude rozpárán, peří bude profesionálně vyčištěno a ošetřeno proti škůdcům. Nejlépe byste měli přikrývky dávat na renovaci každých pět let. V čistírně Vám také zkontrolují už stávající peřiny a peří v nich, jestli třeba není plesnivé nebo zašlé. Také Vám přikrývky přešijí, aby se peří nesesypávalo na stranu nebo pokud nechcete tak vycpanou peřinu.
Otík 23.srpna 2016 napsal:
Povlečení pereme většinou pravidelně, ale lůžkoviny a matrace naší pozornosti unikají. V nich se ale nachází roztoči = zdroj nemocí a alergií a jako by toho nebylo dost, tak přenášejí choroboplodné zárodky. Vědci dokázali, že stlaní postele hned ráno je škodlivé - musíte je nechat vyvětrat alespoň u otevřeného okna, aby pořádně proschly! Matrace musíte pravidelně otáčet, vysávat a nejlépe si pořiďte rovnou ty, které se dají prát. Nejlepší je vyvětrat peřiny venku na mrazu a povlečení perte na vysoké teploty.

Poradit: