Jak vybrat peřinu na míru?

Napsal/a:Majka
Přidáno:22.08.2016
Počet odpovědí:3 odpovědí


Rady pro: Jak vybrat peřinu na míru?

0/5
   ( 0 hlasů)
Ján 22.srpna 2016 napsal:
Nejprve si uvědomte, zda chcete klasickou péřovou peřinu nebo nějaký modernější umělý materiál. Zjistěte, zda vy nebo ostatní členové domácnosti nejsou alergičtí na peří. Péřové se také liší od umělých cenou, umělé seženete i velmi levné (řádově několika stokurun). Zato poctivá péřová peřina může vyjít až na několik tisícikorun. Zadruhé je důležitý rozměr, standardní v Česku je 200x140 cm, který ale nemusí všem stačit. Existují prodloužené deky nebo naopak širší pro dva lidi (širší než 140 cm). Takové dece se říká francouzská deka. Ne na všechny nestandardní rozměry také seženete všude povlečení.
Aloiska 22.srpna 2016 napsal:
Pokud chcete, aby Vám peřina vydržela déle, tak zainvestujte do péřových peřin, kde se cena pohybuje kolem 2 000,- Kč za jednu. Peří je určitě nejlepší, v čem můžete spát, má výborné izolační vlastnosti, které Vás v zimě zahřejí, ale při vhodně zvoleném povlečení Vás v létě bude chladit. Peří má také po svých majitelích (pochází z hus a kachen) skvělé schopnosti v pohlcování a odvádění vlhkosti, kterou prostě umělé materiály nemají. Péřové deky také můžete prát doma, stačí velká pračka a v ideální případě i sušička nebo teplé počasí, aby peří pořádně proschlo.
Váňa 22.srpna 2016 napsal:
Umělé deky a peřiny mají také něco do sebe - některé se snadno udržují a jsou levné. U některých ale pozor, můžou být plněny polyesterovými kuličkami, které se k sobě můžou lepit při praní nebo nesprávné manipulaci. Taková přikrývka je už bohužel na odpis a budete ji muset vyhodit. Většina se ale dá prát až na 40 C.

Poradit: