Jak správně stlát a uskladnit peřiny?

Napsal/a:Dana
Přidáno:22.08.2016
Počet odpovědí:3 odpovědí


Rady pro: Jak správně stlát a uskladnit peřiny?

0/5
   ( 0 hlasů)
Mirek 22.srpna 2016 napsal:
Krátkodobé uskladnění peřin a polštářů je stejné jak pro peřiny z pravého peří, tak z umělých vláken. Důležité je nevystavovat a nenechávat peřiny ve vlhku a teplu kolem 22-26 C, protože to jsou podmínky vhodné pro množení roztočů. Vlhkost je poměrně velký problém, protože člověk vypotí přes noc půl až litr tekutiny. Nejvhodnější jak peřiny zbavit vlhkosti jenechat je po spánku vyvětrat a až poté ustlat nebo dávat do peřináče.
Jarouš 22.srpna 2016 napsal:
Nejlépe je vyvětrat peřiny venku, ale i větrání oknem postačí. Nejlépe se peřiny vyvětrají v zimním období, kdy jsou teploty pod nulou, vysvitne slunce a vzdušná vlhkost je velmi nízká. Naopak nevhodné je teplé a vlhké letní ráno. Až je pořdně vyvětráte, tak je můžete uskladnit, kam chcete - peřináče, komody nebo přes ně přehodit přehoz a nechat je na posteli.
Jarmila 22.srpna 2016 napsal:
To záleží hlavně na Vás. Samozřejmě pro dlouhodobé uskladnění je potřeba mít různé způsoby pro různé materiály. Vakuové pytle nepoužívejte pro prachové peřiny (peří by mělo přirozeně dýchat a je vhodné peřiny čas od času natřást). Peřiny z peří je možné uskladnit pod přehozem třeba ve skříni. Přikrývky z umělých vláken klidně dejte do vakuových pytlů (podstatně Vám ušetří místo). Jediné, na co by si měla každá hospodyňka dávat pozor - aby peřiny z žádných materiálů před uskladněním dlouhodobým i krátkým nebyly vlhké.

Poradit: