Specialitky mezi řezanými květinami

Napsal/a:{neznám}
Přidáno:01.03.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Specialitky mezi řezanými květinami

0/5
   ( 0 hlasů)
Admin 23.června 2016 napsal:

Na životnost květin ve váze mohou mít určitý vliv i některé produkty v blízkosti kytice, nebo sama kombinace květin v kytici. Tak například karafiáty rychle uvadají, jsou-li poblíž zralá jablka. Rezedy v kytici urychlí uvadnutí ostatních květin. Sousedství jiných květin také nesnášejí lilie, proto je nikdy nedáváme do kombinovaných kytic. S jinými květinami se v kytici také nesnášejí hrachor vonný a žlutá primule. Také orchideje nikdy nedáváme k jiným květinám. Produkty látkové výměny, které vylučují do vody řezané růže, jsou jedovaté pro jiné květiny a urychlují jejich vadnutí.

Na druhé straně existují kombinace květin, které na sebe působí velmi příznivě. Například několik větviček jasmínu může prodloužit život konvalinkám, které se s jinými květinami nesnášejí, a zesílit jejich vůni. Tulipány déle vydrží, přidáme-li k nim do vázy větvičku cypřiše. Velmi příznivě na sebe působí tulipány a túje nebo lichořeřišnice a túje.

Mnoho druhů květin řezaných v létě a na podzim můžeme usušit. Jsou to různé trávy, bodláky, slaměnky, statice i další. Po řezu je svážeme do malých svazků a sušíme na teplém, suchém a vzdušném místě květy dolů.

Poradit: