Jaké květiny se hodí na jaký balkón?

Napsal/a:{neznám}
Přidáno:01.03.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Jaké květiny se hodí na jaký balkón?

0/5
   ( 0 hlasů)
Admin 23.června 2016 napsal:

Na slunečných balkónech se nejlépe daří pelargóniím, čínskému karafiátu, sporýši, lichořeřišnici a otočníku. Z popínavých rostlin je vhodný například chmel pestrolistý.

Na balkóny, které nejsou osvětleny celý den, můžeme do truhlíků vysadit begónie, sporýš, lichořeřišnici, letní fialu a sedmikrásky. Z popínavých letniček hrachor vonný, okrasný fazol, popínavý druh lichořeřišnice a popínavé druhy rajčat.

Na stinných balkónech v truhlících také dobře prospívají fuchsie, barvínek, tabák a pomněnka; v květináčích oleandr a cypřišek. Z popínavých rostlin se hodí na stinné balkóny břečťan.

Když na balkón vysadíme různé druhy květin, které mají různé období květu, budeme mít na balkóně kvetoucí rostliny od časného jara až do podzimu. Na balkón vybíráme druhy květin zářivých barev, protože jsou zdaleka vidět. Důležité je také vybrat květiny různé výšky. Leží-li balkón na jižní straně, je vhodné zasadit směrem do ulice nejdříve lichořeřišnici, protože její stonky budou viset přes okraj truhlíku a budou ho chránit před přehřátím.

Poradit: