Jak správně zasadit květiny do truhlíku?

Napsal/a:{neznám}
Přidáno:01.03.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Jak správně zasadit květiny do truhlíku?

4/5
   ( 1 hlasů)
Admin 23.června 2016 napsal:

K sázení květin do truhlíku si musíme připravit kompostovou zeminu. Ke třem dílům kompostu přidáme jeden díl listovky, hnojovky nebo hrabanky, v krajním případě humusem bohaté zeminy, a dobře promícháme. Na jeden kilogram zeminy také můžeme přidat půl lžičky průmyslového hnojiva.

Květiny nesázíme v truhlících příliš hustě, protože se pak rozrůstají a nestačí jim živiny. Do truhlíků vybereme několik druhů ve vhodné barevné kombinaci. Velmi efektní jsou kombinace červených, modrých a žlutých květů. Bílé květy sázíme tam, kde chceme od sebe odlišit dvě výrazné barvy. Drobná semena při setí pouze přitiskneme k povrchu zeminy, nebo je jednoduše rozházíme po povrchu a postříkáme vodou z rozprašovače. Větší semena musíme zatlačit do hloubky, která se rovná dvojnásobku až trojnásobku velikosti semen.

Mladé výhonky musíme přes noc přikrývat novinami nebo jemnou tkaninou, aby nezmrzly. Když nám přesto mladá sadba zmrzne, můžeme se pokusit ji zachránit. Polijeme ji studenou vodou a necháme zvolna rozmrznout.

Květiny na balkóně zaléváme večer, v horkých letních dnech navíc ještě ráno. Půdu v truhlících není nutné měnit každý rok, jestliže na podzim vyndáme všechny rostliny, zeminu zkypříme a necháme stát. Na jaře horní vrstvu vyměníme a nahradíme ji zeminou s větším podílem kompostu.

Poradit: