Stříhání

Napsal/a:{neznám}
Přidáno:01.03.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Stříhání

0/5
   ( 0 hlasů)
Admin 23.června 2016 napsal:

Zpočátku se do konstrukce střihů raději nepouštíme. Nejlépe je nechat si udělat individuální základní střih nebo používat střihové přílohy z časopisů a jen je mírně přizpůsobit tělesným mírám, které musíme zjistit. Správná míra je základem úspěchu, měříme pečlivě a přesně.

Stříháme na velkém stole, abychom přehledně viděly polohu střihu. Střihové díly k látce přišpendlíme. Pozor na označené kazy, musíme se jim vyhnout. Mezi jednotlivými střihovými díly necháváme dostatečné místo, protože musíme pamatovat na švové přídavky. K délce připočítáme asi tři centimetry na záložku. Na tkaninu překreslíme obrysy střihových dílů a poznačíme všechny důležité body pro záševky, členění a kapsy. Důležité body a přímky přenášíme na rub druhého dílu prokreslením, pečlivější švadleny všechny díly prokličkují. Tím máme zaručeno, že oba díly budou dokonale shodné.

Než budeme stříhat, připomeneme si rčení Dvakrát měř a jednou řež a raděj i znovu všechno ještě jednou prohlédneme a přeměříme. Důležité je používat stále stejné krejčovské míry, jakou jsme použily při zjišťování míry. Potom nedojde k nepřesnostem. Při stříhání si u rukávů na hlavici nepatrným zástřihem označíme zadní část. Zabráníme tak záměně rukávů. Syntetickou tkaninu můžeme zkusit stříhat nahřátými nůžkami, nebudeme potom muset začišťovat kraje. Při stříhání pleteniny dáváme pozor, aby se nevytáhla. Nastříhané díly sešpendlíme, sestehujeme podle značek k sobě a připravíme oděv ke zkoušce. Švy zatím nerozžehlujeme. Špendlíme a stehujeme na stole, aby se některé díly nevytáhly.

Poradit:

s