Pomůcky

Napsal/a:{neznám}
Přidáno:01.03.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Pomůcky

0/5
   ( 0 hlasů)
Admin 23.června 2016 napsal:

Dříve než se pustíme do šití, měly bychom si uspořádat všechny pomůcky. Nejlepší je zařídit si doma, například v kuchyni, šicí kout, kam si kromě šicího stroje postavíme i skříňku s pomůckami. Máme-li malý byt, pořídíme si spíše kufříkový šicí stroj, který nezabírá tolik místa a který si při šití postavíme v kuchyni na stůl. Ale zvláštní skříňku na šicí potřeby a pomůcky bychom si měly pořídit i v malém bytě. Můžeme do ní ukládat i pletací potřeby.

K základním pomůckám, které potřebujeme ke stříhání, patří krejčovské pravítko, bez kterého se rozhodně neobejdeme při rozkreslování střihů, příložník, který oceníme zvláště při zarovnávání délky na postavě, střihový papír, ostré nůžky, krejčovská míra a krejčovská křída. Tu používáme především bílou, protože barevné křídy by mohly zanechat na tkanině skvrny.

K šití potřebujeme především špendlíky. Kupte si rozhodně špendlíky se skleněnou hlavičkou, které jsou tenké a ostré. Připevníme-li na dno krabičky, ve které máme špendlíky, malý magnet, špendlíky se nám nikdy nevysypou. Dále potřebujeme jehly do šicího stroje a jehly k ručnímu šití různé délky a síly. K ukládání jehel do šicího stroje, ale i k ukládání jehel k ručnímu šití si můžeme vyrobit praktický jehelníček. Potřebujeme k tomu prázdnou, nejlépe dřevěnou cívku od nití a stuhu. Stuhu jedním koncem upevníme na cívku a namotáme. Do stuhy zapícháme pěkně vedle sebe svisle jehly. Jehly se neztratí, budou dobře uložené a u stroje stále po ruce. K našemu vybavení patří ještě náprstek a stehovací nitě.

Poradit:

s