Co zohlednit při rekonstrukci malé koupelny?

Napsal/a:Jarka
Přidáno:25.08.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Rady pro: Co zohlednit při rekonstrukci malé koupelny?

0/5
   ( 0 hlasů)
Janča 25.srpna 2016 napsal:

Základem je výběr barvy - rozhodně světlé, která prostor opticky zvětší a provzdušní. Vybírejte tedy koupelnový nábytek, obklady a dlažbu ve světlejších tónech.

Vhodné osvětlení Vám také pomůže místnost opticky zvětšit - koupelna by měla být co nejvíc osvětlená. Standardní stropní světlo + podsvětlení zrcadel + samotných skříněk. Úsporné je halogenové osvětlení.

U samotných obkladů a dlažby se doporučují světlé tóny ve formátu do 30x60, 50x20 nebo 30x30 cm. Do malých koupelen se doporučuje kombinace mozaiky za umyvadlem, vanou nebo sprchovým koutem, v kombinaci s dlaždicemi větších formátů ve zbytku koupelny.

V neposlední řadě rozšíří interiér i lesklé povrchové úpravy koupelnového nábytku, využití správné kombinace zrcadel nebo použití transparentního skla (sprchového koutu nebo zástěn propojí prostor a ten pak působí jako celistvý komplex.

Důležité je i promyslet samotné vybavení koupelny - tzv. dva v jednom jsou super, galerka s úložným prostorem, toaleta se zabudovaným bidetem, vana se sprchovým koutem nebo pračka v kombinaci se sušičkou.

Rozhodně je lepší najít pro pračku místo v jiné místnosti - kuchyni nebo chodbě, která sousedí s koupelnou. Koupelný nábytek může mít i menší hloubku a stejně tak i WC.

Pokud se Vám do koupelny nevejde vana i sprcha, tak nezoufejte dnes se vyrábějí malé vany nebo ergonomické, které Vám zajistí komfort normální vany. Některé vany mají sprchovou zástěnu pro sprchování bez vody po celé koupelně. Sprchové kouty jsou nejlepší bezbariérové jen se žlábky po ptranách, které malý prostor nepřehradí zástěnou.

Poradit: