Sprchové baterie, které šetří vodu?

Napsal/a:Anna
Přidáno:25.08.2016
Počet odpovědí:1 odpovědí


Hledám sprchové hlavice, které jsou ekonomické a ušetří mi vodu.

Rady pro: Sprchové baterie, které šetří vodu?

0/5
   ( 0 hlasů)
Evžen 25.srpna 2016 napsal:

Nemusíte hned kupovat celou novou baterii, stačí dokoupit omezovač průtoku, který stojí cca 250 Kč. Nástavec se montuje mezi sprchovou baterii a hadici, můžete ušetřit až 40% vody.

Stop ventil došroubujete nebo koupíte přímo na sprchové hlavici. Usnadní vypnutí ve chvílích, kdy se třeba šamponujete nebo mydlíte. stojí cca 70 Kč.

A v neposlední řadě se hodí perlátor, nástavec, který zakončuje trubici baterie a proud mísí se vzduchem, i při nastavení menšího průtoku Vám přijde množství vody dostačující. Ten stojí 200 Kč.

Základní věcí, kterou si ale musíte pořídit, abyste ušetřili je páková baterie, kdy jednoduchým pohybem ruky proud zastavíte. Vylepšené modely pustí při zapnutí jen poloviční průtok.

U umyvadel využijete bezdotykové baterie, které Vám pustí jen takové množství, které stačí k opláchnutí. Speciální senzory nechají protéct jen 1 litr a uvidíte, že Vám bude bohatě stačit. Podobný princip lze zakoupit i do sprchy. Senzor je nastavený na určitý časový úsek.

Vhodný je i regulátor teploty, nebudete muset zbytečně čekat, až se vařící voda ochladí studenou. Požadovaná teplota a průtok se dají uzamknout, takže nehrozí ani opaření dítěte a uspoří až 50% vody.

Chytré a komfortní baterie v zajímavých designech, kterými proteče za minutu ne klasických 7 litrů, ale jen 3,5. Jsou uspůsobeny tak, aby opláchly co největší plochu a využívají tzv. efektu našlehání pro menší průtok.

Turbínové technologie jsou inspirované deštěm, kdy se nepřimíchává vzduch, ale voda se vatlačuje 40 pulzy za sekundu, snadno se montují a za minutu proteče jen 6 litrů.

Poradit: